Roland Garros: Janowicz gra dalej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz jest już w trzeciej rundzie Roland Garros. Najlepszy polski tenisista pokonał Robina Haase 6:4, 4:6, 6:4, 6:3. Jego kolejnym rywalem będzie najprawdopodobniej Stanislas Wawrinka.

Robin Haase nie jest wygodnym przeciwnikiem. Nie raz już napsuł krwi dużo bardziej doświadczonym rywalom. Ma na koncie zwycięstwo z Andym Murrayem, a mógł go pokonać i drugi raz, bo dwa lata temu w US Open prowadził z nim 2:0 w setach. Ostatecznie przegrał.

W pojedynku z Jerzym Janowiczem udało mu się zdobyć tylko jednego seta. Polak tradycyjnie prowadził grę i dużo więcej atakował. Zaliczył 59 uderzeń kończących i 47 błędów. Holender miał odpowiednio 23 winnery i 28 pomyłek.

W pierwszej partii Haase miał cztery szanse na przełamanie naszego zawodnika, ale na szczęście żadnej nie wykorzystał. Polakowi ta sztuka się udała i to w najlepszym momencie, bo przy prowadzeniu 5:4, co dało mu od razu zwycięstwo w secie. Druga partia padła łupem Holendra, chociaż Janowicz był na znakomitej drodze do jej wygrania. Prowadził 4:3 z przełamaniem, ale potem przegrał trzy gemy po kolei. Trzeci i czwarty set należał już do naszego tenisisty. Najpierw Polak okazał się ponownie lepszy o jednego breaka, triumfując do czterech, a w decydującej odsłonie miał jeszcze większą przewagę i zwyciężył dzięki różnicy dwóch przełamań.

Kolejnym przeciwnikiem Janowicza będzie zwycięzca pojedynku pomiędzy Stanislasem Wawrinką a Horacio Zeballosem. Niemal pewne jest, że będzie to Szwajcar, który wygrał dwa pierwsze sety, a w trzeciej remisuje z Argentyńczykiem 3:3. Przy tym wyniku tenisiści zeszli wczoraj z kortu z powodu deszczu i mecz dokończą dzisiaj.

Jerzy Janowicz (Polska, 21) – Robin Haase (Holandia) 6:4, 4:6, 6:4, 6:3