Roland Garros: dzień szósty

/ Maciej Pietrasik , źródło: , foto: AFP

Zapraszamy na całodniową relację z szóstego dnia Roland Garros. Swój mecz wygrał już dziś Jerzy Janowicz, a z turnieju odpadł niestety Michał Przysiężny.

STRONA ODŚWIEŻA SIĘ SAMA

Sprawdź dzisiejsze wyniki turnieju mężczyzn.
Sprawdź dzisiejsze wyniki turnieju kobiet.
Sprawdź dzisiejsze wyniki turnieju mikstowego.

Na kortach Roland Garros grają już tylko Radwańska i Dinah Pfizenmaier. Relację tekstową z tego meczu możecie śledzić tutaj. My już dziękujemy za bycie znami podczas relacji tekstowej w szóstym dniu rywalizacji w Paryżu. Jutro zapraszamy od godziny 11!

21:08 I nie będziemy kończyć! Mecz zostaje przerwany przy 1-1 w setach. Nie wiadomo kiedy spotkanie zostanie sfinalizowane, gdyż jutro Dimitrow gra ostatni mecz na korcie centralnym z Djokovociem. Jest natomiast zasada, iż w danym dniu gra się najpierw singla, a następnie debla.

21:06 Trwa dyskusja z sędzią, czy będziemy dzisiaj kończyć ten mecz.

7:6 Wykorzystany, mamy remis!

TB 6-5 Podwójny błąd Francuza, jeszcze jeden setbol…

TB 6-3 Polak i Francuz o krok od wygranej.

TB 4-2 Bardzo dobra akcja Polaka, blisko trzeciego seta.

TB 3-2 Jest przewaga minibreaka, serwował będzie Kubot.

TB 2-1 Kubot dobrze przy siatce, dwa punkty prze serwisie Francuza wygrane.

TB 0-1 Dobry serwis i skuteczna akcja przy siatce duńsko-bułgarskiego duetu.

6:6 O losach drugiego seta zadecyduje tie break.

5:6 Nielsen i Dimitrow wciąż bliżej wygrania tego seta. 6:5 dla bułgarsko-duńskiej pary, ale serwował będzie Kubot.

20:52 Swietłana Kuzniecowa potwierdziła, że lubi i umie grać na paryskiej mączce. Rosjanka pokonała 6:4, 7:6(2) Bojanę Jovanowski w stolicy Francji toczą się już tylko dwa pojedynki. Oba z udziałem naszych reprezentantów.

""

5:5 Było gorąco. Dimitrow i Nielsen mieli trzy meczbole, ale dobrymi serwisami popisywał się wówczas Chardy. Francuz i Polak wygrali gema na przewagi i mecz toczy się dalej.

4:5
Dobre serwisy Dimitrowa pozbawiają Kubota i Chardy’ego choćby cienia nadziei na przełamanie.

4:4 Bez zarzutu spisywał się w tym gemie Kubot i znów mamy remis.

3:4 Ani razu na prowadzeniu nie byli jeszcze w tym meczu Kubot i Chardy. Dobry serwis Nielsena zapewnił bułgarsko-duńskiej parze kolejnego gema.

3:3 Tym razem dobrze serwował Chardy, a rywale pakowali piłki w siatkę. Mamy remis w drugim secie.

2:3 Tym razem bardzo słabo serwował Dimitrow. Przełamanie powrotne, a do tego "na sucho". Może Kubot i Chardy jeszcze powalczą.

1:3 Przełamany Kubot. Duża w tym zasługa serwisu Polaka, który nie mógł trafić pierwszym podaniem i popełnił dwa podwójne błędy. W decydujących momentach kluczem były jednak znakomite returny Dimitrowa.

20:20 Nie było niespodzianki w meczu Roberty Vinci. Włoszka ograła Petrę Cetkovską 6:1, 2:6, 6:2.

1:2 Gdy było 40-0, wydawało się, że również Nielsen z Dimitrowem wygrają bardzo szybko. Gem był jednak długi i zacięty, ale na przewagi wygrany przez serwujących.

1:1 Bardzo dobrze serwował teraz Chardy. Przyniosło to cztery szybkie punkty i wyrównanie.

0:1 Drugiego seta od serwisu rozpoczął Dimitrow. Było 30-30, ale później dwa punkty zdobyli Bułgar i Duńczyk, dobrze rozpoczynając partię.

2:6 Dimitrow i Nielsen jak na razie zabójczo skuteczni. Już returnami potrafili zdobyć przewagę w wymianach przy serwisie Kubota i po raz drugi przełamali polsko-francuską parę.

2:5 Przy serwisie Nielsena rywale wygrywają do zera. Na trybunach doping dla Chardy’ego i… Dimitrowa. Trochę to się ze sobą kłóci.

2:4 Niestety, mamy przełamanie. Było 30-0 dla Polaka i Francuza, ale później rywale zdobyli cztery punty z rzędu…

2:3 Wciąż bez przełamań. Duża w tym zasługa dobrego serwisu bułgarsko-duńskiej pary.

2:2 Teraz wygrany gem przy serwisie Kubota i wciąż mamy remis. W czwartym gemie przedziwna sytuacja, piłka wbiła się w rakietę jednego z tenisistów.

19:53 Swój pojedynek zakończył już Nicolas Almagro. Hiszpan pokonał Adreasa Seppiego 7:6(1), 6:0, 6:4 i w 1/8 finału zmierzy się ze swoim rodakiem, Tommym Robredo.

1:1 Obie pary pewnie wygrywają na razie przy własnym serwisie.

19:51 Swój mecz rozpoczęła już Agnieszka Radwańska. Relację z tego pojedynku przeprowadza dla Was Krzysiek.

19:50 My skupimy się teraz na pojedynku deblowym. Jeremy Chardy i Łukasz Kubot mierzą się na korcie numer dwa z Grigorem Dimitrowem i Frederikiem Nielsenem.

19:47 Reakcji Robredo po takim meczu nie mamy się co dziwić.

""

19:43 Druga odsłona meczu Cetkovskiej z Vinci zupełnie inna od pierwszej. Czeszka wygrała 6:2 i w całym meczu jest remis.

19:36 Zakończył się także kolejny z pojedynków kobiecych. Carla Suarez Navarro ograła jedną z dotychczasowych rewelacji turnieju, Monicę Puig, 6:4, 7:5.

2:6 Po blisko czterech godzinach niesamowitej walki Tommy Robredo w 1/8 finału Roland Garros! Hiszpan przegrywał już 0-2, a w czwartym secie obronił cztery piłki meczowe. Ostatecznie zwyciężył 2:6, 6:7(5), 6:2, 7:6(3), 6:2.

19:31 Morderczy bój z Samem Querreyem wygrał Gilles Simon. Francuz zwyciężył 2:6, 6:3, 2:6, 7:6 (2), 6:2. W meczu z Rogerem Federerem z pewnością nie będzie jednak faworytem.

2:5 Chyba jest już po meczu! Break point dla Robredo, niesamowicie długa wymiana dla Hiszpana i mamy drugie przełamanie.

19:28 Jeżeli Agnieszka Radwańska awansuje do 1/8 finału, zmierzy się z Aną Ivanović. Serbka w trzeciej rundzie pokonała Virginie Razzano 6:3, 6:2.

""

2:4 Bardzo ważny gem wygrany przez Robredo. Hiszpan utrzymuje własne podanie.

2:3 Zmobilizował się Francuz. Cztery znakomite akcje i Monfils wciąż jest w grze.

1:3 Błyskawicznie wygrany gem przez Hiszpana. Cztery szybkie punkty, Monfils jest wyraźnie poirytowany.

19:18 Ważne zwycięstwo odniosła Angelique Kerber. Niemka polskiego pochodzenia pokonała Varvarę Lepchenko 6:4, 6:7(3), 6:4.

1:2 Jest przełamanie! Monfils ma wyraźne problemy prze serwowaniu, ale toczy znakomitą walkę. Mimo tego to Robredo wygrywa grma do 30 i zyskuje przewagę.

1:1 Niezła gra Monfilsa, ale nie wystarcza to na przełamanie Robredo. Mamy remis.

19:12 Po przegranym tie breaku pierwszego seta Andreas Seppi kompletnie siadł. W drugiej partii Nicolas Almagro rozbił Włocha 6:0.

1:0 Przerwa miała być, ale jej nie ma… Serwuje Robredo

1:0 Gema przy własnym serwisie wygrywa Monfils. Francuz poprosił jednak o pomoc medyczną i na razie mamy przerwę.

19:06 Returnujący Monfils wygląda tak:

""

19:04 Roberta Vinci pewnie wygrała pierwszego seta z Petrą Cetkovską. 6:1 dla Włoszki.

6:7 W siatkę Monfils! Tie break dla Robredo, obu tenisistów czeka piąty set.

TB 3-6 Hiszpan wygrywa przy swoim serwisie i ma trzy piłki setowe!

TB 2-4 Od ostatniej aktualizacji obaj tenisiści utrzymali swoje serwisy. Bliżej zwycięstwa nadal Robredo.

18:56 Tie breakiem zakończył się również czwarty set meczu Gillesa Simona z Samem Querreyem. Francuz wygrał 7-2 i o losach pojedynku zadecyduje piąta partia.

TB 1-2 Na razie lepiej gra Hiszpan, który wywalczył mini breaka.

6:6 Monfils przegrywał już 0-30, później wygrał jednak cztery kolejne piłki i o losach tego seta rozstrzygnie tie break.

18:52 Nicolas Almagro wygrał pierwszego seta w spotkaniu z Andreasem Seppim. Hiszpan zwyciężył w tie breaku 7-1.

5:6 Rozkręcił się Hiszpan. Gem wygrany przez niego "na sucho", Monfils sam do końca nie wie chyba, co stało się na korcie.

5:5 Francuz prowadził 40-15, miał kolejne dwie piłki meczowe, a przegrał cztery punkty z rzędu! Bardzo mądra gra Robredo i mecz toczy się dalej!

5:4 Monfils miał dwie piłki meczowe, ale nie wykorzystał żadnej z tych okazji. Teraz to on będzie jednak serwował.

5:3 Monfils prowadzi już 5:3. Publiczność w znakomitych humorach, Francuz blisko wygrania meczu.

18:30 Zakończyły się już wszystkie dzisiejsze mecze turnieju mikstowego, Z turnieju odpadli nie tylko Matkowski i Peschke, ale już w pierwszej rundzie pożegnały się z nim dwie najwyżej rozstawione pary!

4:3 Długie wymiany zdecydowanie lepiej wytrzymuje Monfils. Francuz przełamał rywala jest naprawdę blisko zwycięstwa w całym meczu.

18:25 Nadspodziewanie łatwo z turnieju odpada Milos Raonic. Kanadyjczyka pokonał Kevin Anderson, wygrywając 7:5, 7:6(4), 6:3

18:22 Trzecia partia czeka Angelique Kerber i Varvarę Lepchenko. Tie breaka w drugim secie wygrała Amerykanka.

18:18 My przenosimy na Suzanne Lenglen, gdzie grają Geal Mofils i Tommy Robredo. W czwartym secie jest jak na razie 3:3. Po zakończeniu tego spotkania na kort wyjdzie Agnieszka Radwańska.

18:15 Powody do radości z pewnością ma Jo-Wilfried Tsonga. Jak widac, Francuz jest w świetnym humorze.

""

6:3 Niestety kończy się przygoda Mateusza Kowalczyka i Lukasa Rosola z tegorocznym Roland Garros. Polsko-czeska para okazała się gorsza od Michaela Llodry i Nicolasa Mahuta, przegrywając 3:6, 3:6.

5:3 Llodra i Mahut znów nie dali się przełamać. Już tylko jeden gem dzieli Francuzów od drugiej rundy.

4:3 Kolejny gem wygrany przez serwujących.

4:2 Kowalczyk i Rosol prowadzili 40-15 i mieli dwie okazje na przełamanie rywali. Później Llodra i Mahut wygrali jednak cztery kolejne piłki.

18:00 Seta wygrał właśnie również Tommy Robredo. Oznacza to, że na mecz Agnieszki Radwańskiej będziemy jeszcze musieli trochę poczekać.

""

17:58 Nadspodziewanie dobrze spisuje się Sam Querrey. Amerykanin wygrał trzeciego seta z Simonem 6:2 i w całym meczu prowadzi 2-1.

3:2 Kolejny zacięty gem, ale Polak i Czech jeszcze walczą.

3:1 Pewna gra Mahuta i Llodry przy własnym podaniu i Francuzi prowadzą dwoma gemami.

17:53 W trzech setach swój mecz zakończył Jo-Wilfried Tsonga. Gracz rozstawiony z numerem sześć wygrał ze swoim rodakiem Jeremym Chardym 6:1, 6:2, 7:5. W 1/8 finału reprezentant gospodarzy zmierzy się z Viktorem Troickim.

17:51 Sporą niespodziankę może sprawić Kevin Anderson. zawodnik z RPA wygrał dwa pierwsze sety z Milosem Raonicem 7:5, 7:6(4).

2:1 Niestety, Polak i Czech znów dali się przełamać i w drugiej partii już przegrywają.

17:48 Stefanie Voegele jest ostatnią tenisistką, która melduje się w trzeciej rundzie turnieju kobiet. Szwajcarka pokonała po morderczym meczu Kaię Kanepi 7:6(6), 3:6, 8:6.

17:46 W tym miejscu możecie przeczytać natomiast relację z przegranego przez Marcina Matkowskiego i Kvetę Peschke spotkanie mikstowego.

1:1 Llodra i Mahut wciąż dobrze serwują i doprowadzają do remisu.

17:43 Dzisiejszy mecz nie wyszedł Michałowi Przysiężnemu. Co powiedział Polak po dotkliwej porażce, możecie przeczytać tutaj.

0:1 Długi gem na początek drugiego seta. Kowalczyk i Rosol obronili break pointa, a potem wygrali dwie kolejne piłki i wyszli na prowadzenie.

17:37 Bardzo zacięty bój toczą Kanepi I Voegele. W trzeciej partii meczu jest jak na razie 6:6.

6:3 Nic z tego. Llodra i Mahut wygrywają gema do zera i triumfują w pierwszym secie.

5:3 Serwis wygrany przez Kowalczyka i Rosola, ale Polak i Czech potrzebują teraz przełamania.

5:2 Przy swoim serwisie Llodra i Mahut się nie mylą. Już tylko jeden gem dzieli ich od zwycięstwa w pierwszym secie.

17:28 Gilles Simon wygrał w drugim secie pojedynku z Samem Querreyem 6:3. W całym meczu jest jednak remis 1-1.

4:2 Kolejny zacięty gem przy serwisie polsko-czeskiej pary. Tym razem Rosol i Kowalczyk wyszli z opresji obronną ręką.

17:25 Wszystko układa się na razie po myśli Angelique Kerber. Niemka wygrała pierwszego seta z Varvarą Lepchenko 6:4

17:21 Monfils wygrał w tie breaku drugiego seta z Robredo. Pojedynek Agnieszki Radwańskiej coraz bliżej!

4:1 Szybki gem na Francuzów, wygrany "na sucho". Na razie ich przewaga nie podlega dyskusji.

3:1 Llodra i Mahut przełamują polsko-czeską parę. Dwa break pointy zostały jeszcze obronione, ale trzeciego reprezentanci gospodarzy już wykorzystali.

17:13 A tak po pokonaniu Cilicia cieszył się Troicki:

""

Nie ma się czemu dziwić, takiego wyniku mało kto się spodziewał.

1:1 Polak i Czech udanie rewanżują się rywalom, mamy remis.

17:08 Tsonga na razie bez problemów radzi sobie z Chardym. Prowadzi 6:1, 6:2.

1:0 Na razie Francuzi pewnie wygrali własne podanie.

17:06 Przenosimy się na kolejny pojedynek deblowy. Mateusz Kowalczyk i Lukas Rosol rozpoczęli właśnie mecz z Michaelem Llodrą i Nicolasem Mahutem.

16:57 Po przegranym pierwszym secie Kaia Kanepi wzięła się za odrabianie strat. Drugą partię Estonka wygrała 6:3.

8-10 Niestety, Marcin Matkowski i Kveta Peschke odpadają z turnieju mikstowego. Polak i Czeszka przegrali z Lukasem Dlouhym i Andreą Hlavackovą 6:3, 1:6, 8-10.

7-9 Dwie piłki meczowe dla rywali

7-7 Matkowski i Peschke wciąż remisują z Hlavackovą i Dlouhym. Szykuje się bardzo nerwowa końcówka.

6-6 Niestety, już remis…

6-4 Peschke i Matkowski prowadzą w super tie breaku i są na dobrej drodze do wygrania meczu.

16:49 Bardzo duża niespodzianka w turnieju mężczyzn! Viktor Troicki pokonał rozstawionego z numerem 10 Marina Cilicia 7:6(12), 6:4, 7:5.

2-2 Super tie break rozpoczął się po myśli polsko-czeskiej pary. Prowadzili 2-0, ale jest już 2-2.

1:6 Hlavackova i Dlouhy zakończyli druga partię przy własnym serwisie. Oby w super tie breaku Matkowski i Peschke wrócili do dyspozycji z pierwszej części meczu!

1:5 Matkowski i Peschke po raz kolejni przełamani. Wszystko wskazuje na to, że mecz skończy się w trzech setach.

16:39 A tak po morderczym boju z Flipkens cieszyła się Francesca Schiavone:

""

1:4 Hlavackova i Dlouhy grają w drugim secie bardzo dobrze. Na razie nie dali Matkowskiego i Peschke okazji do przełamanie i prowadzą już trzema gemami.

1:3 Niestety mamy przełamanie. Peschke i Matkowski tracą własne podanie i przegrywają w drugim secie już dwoma gemami.

16:33 W 1/8 finału jest już Sara Errani. Włoska tenisistka wygrała z Sabine Lisicki 6:0, 6:4.

""

16:31 W pojedynku Francuzów Jo-Wilfried Tsonga na razie zdecydowanie lepszy od Jeremy’ego Chardy’ego. Turniejowa "szosta" pierwszego seta wygrała 6:1 w zaledwie 20 minut.

1:2 W drugiej partii jak na razie wciąż bez przełamań, Hlavackova i Dlouhy wygrali do 30.

1:1 Tylko jeden punkt przy własnym podaniu stracili Matkowski i Peschke. Mamy remis, serwować będą Czesi.

0:1 Pierwszy gem drugiego seta pewnie wygrany przez czeską parę.

16:22 Pierwszego seta wygrali Peschke i Matkowski. Polsko-czeska para wygrała z Hlavackovą i Dlouhym 6:3! Właśnie na tym meczu skupimy się w najbliższym czasie.

16:22 Świetnie w Paryżu prezentuje się jak na razie Gael Monfils. W meczu trzeciej rundy Francuz wygrał pierwszego seta z Tommym Robredo 6:2.

6:3 Po ponad 2,5 godziny morderczego pojedynku Francesca Schiavone wygrywa z Kirsten Flipkens. Włoszka zwyciężyła ostatecznie 6:1, 4:6, 6:3.

5:3 Flipkens się nie poddaje. Belgijka przełamała rywalkę i wciąż jest w grze.

16:15 swój pojedynek wznowiły Estonka Kaia Kanepi i Szwajcarka Stefanie Voegele. Mecz przerwany został przy stanie 6:5 dla Estonki, ale to Voegele wygrała pierwszą partię po tie breaku.

5:2 Szybkie przełamane ze strony Schiavone i wszystko wskazuje na to, że mecz Włoszki z Flipkens zakończy się już niedługo.

Swój drugi mecz w dniu dzisiejszym rozpoczął Marcin Matkowski. Polak, grający w parze z Kvetą Peschke, prowadzi z Hlavackovą i Dlouhym 4:1.

4:2 Bardzo długi gem wygrany na przewagi przez Schiavone. Włoszka bliska triumfu w całym meczu.

3:2
Schiavone prowadziła 30-0, potem 40-15, a i tak jest znowu równowaga. Szykuje się kolejny zacięty gem.

Schiavone przełamała Flipkens, prowadzi 3:2 i będzie serwować. Przewaga przełamania w kobiecym tenisie, a już w szczególności w tym meczu, niewiele jednak znaczy.

Sara Errani rozbiła w pierwszej partii Sabine Lisicki, nie pozwalając jej nawet na wygranie gema. Zupełnie inaczej wygląda mecz Francesci Schiavone i Kirsten Flipkens. W morderczej walce na razie minimalnie lepsza jest Belgijka, która w decydującym secie prowadzi 2:1, ale każdy gem trwa po kilka porządnych minut. Na Suzanne Lenglen pojawił się ulubieniec francuskiej (i może nie tylko francuskiej) publiczności Gael Monfils. Francuz walczy o czwartą rundę z Tommym Robredo.

Janko Tipsarević jednak wygrał z Fernando Verdasco. Serb prowadził 2:0, potem zrobił się remis po zmarnowanym meczbolu w czwartej partii, ale w decydującym secie Tipsarević przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując 8:6.

5:7 Koniec meczu w gemie, który historii nie miał żadnej. Federer w czwartej rundzie.

5:6 Co ma wisieć, nie utonie. Benneteau rozegrał pięć świetnych gemów serwisowych, aby w samej końcówce przegrać podanie na sucho. Federer przycisnął, ale i Francuz zagrał gorzej.

5:5 Było po 15, a potem znów Federer przyspieszył tak, że nie było co zbierać.

Wawrinka dokończył mecz z Zeballosem. Panowie byli na korcie parę minut. Informacja to o tyle ważna, że mamy potwierdzenie, iż to właśnie Szwajcar będzie rywalem Janowicza w trzeciej rundzie.

5:4 A jednak nie. Benneteau znów wygrał pewnie, tracąc punkt. Ale był to punkt piękny, bo Federer odegrał nienajlepszego loba rywala pięknym ściętym bekhendowym wysokim wolejem.

4:4 Dwa dobre serwisy Federera i dwa proste błędy Benneteau dały Szwajcarowi czwartego gema. No to mamy po cztery. Przełamanie?

4:3
A Benneteau znowu o gema do przodu i znowu pewnie.

Tak cieszył się Isner po zwycięstwie nad Harrisonem
""
(źródło: AFP)

3:3 Tym razem Federer stracił punkt. Panowie tak pewnie wygrywają swoje podania, że chce się napisać o tie breaku, ale poczekajmy, co się stanie przy po cztery. O ile będzie po cztery.

3:2 Benneteau znowu wygrywa na sucho. Przy swoim podaniu stracił do tej pory punkt.

Serena Williams oddała Soranie Cirstei ostatecznie dwa gemy. Dość hojnie.

2:2 Federer przy swoim podaniu jest bardzo skoncentrowany i też wygrywa je pewnie.

2:1 Gem na sucho dla Francuza. Mam nieodparte wrażenie, że tak to będzie wyglądało do stanu 4:4, a potem Federer przyspieszy.

1:1 Benneteau przegrał gema, ale załatwił sobie uderzenia dnia. Był przy siatce, Federer mijał przez bekhend, a Francuz już się składał do woleja forhendowego. W ostatniej chwili zrobił jedyną rzecz, która mogła mu pomóc – przełożył rakietę za plecami i odbił w ostatniej chwili piłkę. Trafił, Federer złapał, ale tak bardzo się nie spodziewał takiego odbicia, że władował piłkę w siatkę.

1:0 Pewny gem Francuza, zakończony bardzo ładnym bekhendem po linii.

4:6 Set dla Federera. Panowie zafundowali kibicom najpiękniejszą akcję meczu, którą w dodatku wygrał Benneteau. Miał nawet po 30, ale końcówka należała do Szwajcara.

4:5 Skoro końcówka seta, to czas przyszpieszyć. To właśnie zrobił Federer i przełamał na sucho Francuza. Za chwilę prawie na pewno wygra drugą partię.

David Ferrer jako pierwszy zameldował się w czwartej rundzie. W trzech setach – do jednego, pięciu i czterech – pokonał Feliciano Lopeza.

4:3 Benneteau ciągle się trzyma, chociaż nie wygrywa swoich gemów zbyt pewnie.

Isner poradził sobie z Harrisonem. Potrzebował na to czterech godzin, a teraz zagra z Tommym Haasem, który potrzebował dużo mniej czasu, aby uporać się z Jackiem Sockiem.

3:3 Federer gra coraz efektowniej. Zagrał skróta, który zaprzeczył prawom fizyki, a do tego jest dużo szybszy niż Benneteau.

3:2 Benneteau był w opałach, ale się z nich wyratował. Gra lepiej, chociaż ciągle da się wyczuć, że Federer kontroluje sytuację.

A Isnerowi udało się to, co nie udało się chwilę temu. Przełamał Harrisona i chyba wygra. I nie będzie to wynik 70-68. A warto dodać, że dwa pierwsze sety przegrał i na początku trzeciego niszczył ze złości sprzęt.

Wow. Sorana Cirstea zdobyła gema. 1:1.

2:2 Miał Benneteau break pointa, ale tak się podpalił, że bekhend po linii, którym chciał skończyć sprawę przestrzelił przeokrutnie. Drugiej szansy już nie dostał, bo Federer przyspieszył, a Francuz nie nadążał.

Harrison się uratował. Po siedmiu równowagach, pięciu obronionych break pointach i postrzępionych nerwach wyszedł na 6:5, ale Isner błyskawicznie wyrównał. Tymczasem Serena prowadzi z Cirsteą 7:0.

2:1 Trochę lepiej wygląda gra Francuza przy jego podaniu. Prowadził 40-0, kiedy zaserwował, ruszył w kierunku siatki i nadział się na ciasny kros bekhendowy Federera. Benneteau chyba mógł o tę piłkę powalczyć, ale miast walczyć, patrzył na ślad po swoim serwisie i chciał, aby sędzia wywołał mu aut. Aut faktycznie był, ale sędzia uznał, że akcja została rozegrana i nie będzie nic zmieniał. Szwajcar obronił jeszcze jedną piłkę na gema, zagrywając morderczego skróta, w dodatku po taśmie. Na koniec jednak Benneteau huknął asa.

1:1 Odwróciłem wzrok od telewizora na niecałą minutę, a gdy spojrzałem ponownie znów serwował Benneteau.

Ryan Harrison od jakichś piętnastu minut broni się przed przełamaniem przy wyniku 5:5. Na razie mu się udaje, ale ciągle nie udaje mu się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

1:0 Federer trochę się uspokoił i pozwolił wygrać gema zdenerwowanemu rywalowi.

Verdasco faktycznie wygrał i wrócił do żywych. Będzie piąta partia. Tymczasem Serena Williams zaczyna nas przyzwyczajać do tego, że mianem niespodzianki w spotkaniach z jej udziałem należy nazywać sytuacje, w których rywalki zdobędą więcej niż gema bądź dwa. Na razie Sorana Cirstea jest daleka od tej "niespodzianki", bo lada moment przegra seta na sucho.

3:6 Rany, jakie przyspieszenie. Dwunasty punkt z rzędu zdobył Federer. Niewiele działo się w tym gemie. Jedyną wartą odnotowania sytuacją była akcja przy 30-0, kiedy po serwisie Szwajcara, Francuz odbił, co prawda piłkę na drugą stronę, ale po tym się zatrzymał przy linii bocznej i spuścił głowę, nie próbując nawet pobiec i powalczyć. Nie wiem, co na to francuscy kibice, którzy przyszli na trybuny dla niego.

3:5 Przełamanie. Fatalny gem Benneteau, który wygląda na tak zdenerwowanego, jakby od tego meczu zależała jego dalsza kariera. Popełnił całą masę błędów, a jedną z piłek trafił centralnie ramą, wyrzucając ją na kort Suzanne Lenglen. Federer skończył pięknym bekhendem po linii.

Dwie piłki meczowe przy podaniu Verdasco miał Tipsarević. Hiszpan się wygrzebał z tarapatów, a potem uniesiony faktem, że wrócił do meczu przełamał Serba i może za chwilę wyrównać na 2:2 w setach.

3:4 Kolejny łatwy i przyjemny gem serwisowy Federera. Kolejny bez straty punktu.

3:3 Prawie wszystko zależy w tym meczu od Federera. Jak Szwajcar trafia, to Benneteau niewiele może zrobić, ale Szwajcar na razie trafia na tyle, że ciągle jest równy wynik.

Trwa festiwal przełamań u Hiszpanów. Ferrer zaczął od breaka, Lopez odpowiedział tym samym i jest po jeden.

2:3 Całkowita zmiana obrazu gry. Tak jak w pierwszych dwóch gemach Benneteau potrafił dyktować warunki, tak teraz nie ma nic do powiedzenia. Gem na sucho.

2:2 Strata odrobiona. Widać, że Federer już się rozgrzał, ale nie przeszkadza mu to w popełnianiu co jakiś czas prostych błędów. Benneteau jednak przebił Szwajcara w tym gemie i mylił się dużo częściej.

Ferrer wreszcie wykorzystał szansę i wygrał drugą partię 7:5. Prowadzi z Lopezem 2-0 w setach.

Ryan Harrison i John Isner dojechali do piątego seta. A my pamiętamy, do czego w piątym secie zdolny jest Isner. Na razie bez przełamań i po cztery.

Ferrer będzie miał jeszcze jedną szansę skończenia partii serwisem. Ale już ostatnią. Potem tylko tie break go może uratować.

2:1 Drugi raz Federer przełamać się nie pozwolił, chociaż pierwszą piłkę wygrał Benneteau. Potem jednak punktował już tylko Szwajcar.

2:0 Wydawało się, że Federer ciągle jest w szatni, ale od 0-40 (patrząc z jego perspektywy) uspokoił grę i wyrównał. Przy równowadze Benneteau wpadł na pomysł skróta i był to pomysł dobry z dobrym wykonaniem. Szwajcar dobiegł dysząc, pchnął piłkę za siatkę, za którą stał już Francuz. Mógł zagrać wszędzie, a wybrał rakietę rywala. W krótkim acz efektownym starciu przy siatce górą był Benneteau, chociaż głównie dzięki Federerowi. Na koniec Szwajcar zagrał bekhendowy return ramą.

A Ferrer nie skończył seta. Drugi raz prowadził z przewagą przełamania i drugi raz tę przewagę stracił. Jest po pięć.

1:0 Przełamanie na początek. Federer chciał chyba rozpocząć spokojnie, badając się wzajemnie, ale Benneteau miał na tego gema inny pomysł. Grał z animuszem, odważnie i od razu zdobył breaka. Szwajcar z kwaśną miną poszedł na drugą stronę.

14:17 Rozpoczyna się pojedynek na korcie Philippe’a Chatriera. Serwuje Federer.

14:16 Zanim swój mecz rozpoczną Federer z Benneteau, mamy chwilę, aby podejrzeć, co dzieje się na innych kortach. David Ferrer znów znalazł się o jedno przełamanie przed Feliciano Lopezem, ale tym razem przy wyniku 5:4, co oznacza, że za chwilę powinien wygrać partię. A Lopez prowadził przy swoim serwisie 40-15.

14:14 Maciek ma przerwę, a wita Was Mateusz Grabarczyk.

14:09 Zawsze z przyjemnością patrzy się na Marię Kirilenko… W tym roku na pewno jeszcze ją zobaczymy, pierwsze dwie rundy przeszła jak burza.

""

14:06 Już niedługo na kort wyjdą Julien Benneteau i Roger Federer. Właśnie tym meczem zajmiemy się przede wszystkim w najbliższych minutach.

14:04 Po pierwszym secie meczu Nadala z Klizanem wydawało się, że możemy być świadkami sensacji. Hiszpan wygrał jednak bez większych problemów 4:6, 6:3, 6:3, 6:3. Na razie jego gra nie zachwyca.

14:00 Rafael Nadal nie wykorzystał pierwszego meczbola.Hiszpan prowadzi jednak 5:3 i będzie serwował.

13:57 Zgodnie z planem Maria Szarapowa szybko dokończyła mecz z Eugenie Bouchard. Dzisiaj obie panie utrzymywały własny serwis, Rosjanka wykorzystała pierwszą piłkę meczową i wygrała 6:2, 6:4.

13:55 Ciekawie jest w pojedynku Isnera z Harrisonem. Ten pierwszy przegrywał już 0-2 w setach, ale doprowadził właśnie do wyrównania.

6:3 Jerzy Janowicz w trzeciej rundzie! Polak nie zamierzał czekać na własne podanie, przełamał rywala, nie oddając mu ani jednego punktu i wygrał ostatecznie 6:4, 4:6, 6:4, 6:3.

5:3 Janowicz znów dość pewnie wygrywa przy własnym podaniu. Oddał rywalowi tylko jeden punkt i jeden gem dzieli Polaka od zwycięstwa w całym meczu.

13:48 Bez najmniejszych problemów swój mecz wygrała Maria Kirilenko. W dniu dzisiejszym oddała Ashleigh Barty jedynie jednego gema i zwyciężyła 6:3, 6:1.

4:3 Tym razem bez straty punktu gema wygrywa Robin Haase. To Janowicz wciąż ma jednak przewagę przełamania i do wygrania meczu brakuje mu już naprawdę niewiele.

4:2 Jerzy Janowicz utrzymuje wysokim poziom swojego serwisu, wygrywając drugiego z rzędu gema przy swoim podaniu na sucho.

13:43 Michaił Jużnyj wygrał w drugiej rundzie z Federico Delbonisem 6:3, 6:7(5), 7:5, 6:4.

3:2 Haase wygrywa swoje podanie do 30 i pozostaje w grze.

3:1 Pewny gem serwisowy Janowicza (do 0) przybliża Polaka do trzeciej rundy!

13:35 W trzeciej rundzie jest Tommy Haas, który wygrał z Jackiem Sockiem 7:6(3), 6:2, 7:5.

2:1 Janowicz idzie za ciosem i przełamuje Haase do 15! Brawo, teraz przede wszystkim trzeba pilnować własnego podania!

1:1 Janowicz od 15-40 wygrał cztery kolejne punkty!

13:28 Na korcie numer 3 Fernando Verdasco prowadzi z Janko Tipsareviciem 7:6(3), 1:6, 6:3.

0:1 Robin Haase w pierwszym gemie czwartego seta wybronił break pointy, a następnie wygrał również dwa kolejne punkty.

13:24 Na korcie centralnym Marion Bartoli wygrała w drugiej rundzie z Marianą Duque-Marino 7:6(5), 7:5.

13:22 Rafale Nadal wygrał trzeciego seta z Martinem Klizanem 6:4 i prowadzi 2-1.

13:20 Co ciekawe po trzech rozegranych setach o trzy piłki więcej wygrane ma Haase (97 do 94).

Jerzyk dziś w kreacji z długimi rękawkami:

""

6:4 Od stanu 0-30 Janowicz wygrywa cztery kolejne piłki i prowadzi z Haase 2-1 w setach!

13:15 W meczu Nadala z Klizanem, obrońca tytułu prowadzi 4:3 w trzeciej partii (przy wynkiu po jeden w setach).

5:4 Pierwszy punkt w tym gemie dla Jerzyka, trzy kolejne dla Haase. Holender pierwszej okazji na gema nie wykorzystał, ale drugą już tak.

5:3 Pewny gemy Jerzyka, wygrany do 15. Drugi set na konto Polaka coraz bliżej.

4:3 Haase wybronił break pointy, wygrywając od stanu 30-40 trzy kolejne piłki.

13:00 Dużo interesującego dzieje się od początku szóstego dnia Roland Garros. Dla nas aktualnie najważniejszym wydarzeniem jest oczywiście pojedynek Jerzego Janowicza z Robinem Haase. Najlepszy polski tenisista prowadzi w trzecim secie 4:2!