Roland Garros: pewna wygrana Fyrstenberga i Matkowskiego

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com/własne, foto: AFP

Tylko dwa gemy w meczu drugiej rundy Roland Garros stracili Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polacy wygrali z Andre Begemannem i Martinem Emmrichem 6:0, 6:2.

Żadnych problemów z awansem do trzeciej rundy paryskiego turnieju nie mieli nasi najlepsi debliści. Różnica między nimi a zawodnikami z Niemiec była kolosalna, co potwierdza także wynik.

Pierwszy set trwał zaledwie 22 minuty. Fyrstenberg i Matkowski nie stracili w nim nawet gema. Grali bardzo pewnie. Po pierwszym podaniu wygrali 78% punktów, po drugim nieco mniej, ale rywale i tak nie mieli żadnej okazji na przełamanie naszych zawodników. Polacy wypracowali sobie aż sześć break pointów, z czego trzy wykorzystali.

Wydawało się, że drugą partię Fyrstenberg i Matkowski też rozstrzygną „na sucho”. Szybko objęli prowadzenie 3:0. Czwarty gem był bardzo zacięty i długo toczyła się rywalizacja na przewagi. Oba duety miały szanse na wygranie, ale ostatecznie to Niemcy zdobyli pierwszego gema w meczu. Polacy kontrolowali sytuację i pewnie utrzymywali własne podanie. W samej końcówce raz jeszcze przełamali przeciwników, triumfując 6:2.

W kolejnej rundzie Polacy zagrają z Jonathanem Dasnieresem De Veigy i Florent Serrą, którzy niespodziewanie pokonali rozstawionych z trójką Roberta Lindstedta i Daniela Nestora.

Druga runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 16) – A. Begemann, M. Emmrich (Niemcy) 6:0, 6:2