Marta Domachowska w II rundzie eliminacji

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Marta Domachowska (nr 3) awansowała do drugiej rundy eliminacji challengera, który rozgrywany jest w amerykańskim mieście Bronx (pula nagród 50 000 USD). Polska zawodniczka potwierdziła dobry występ w Sztokholmie i pewnie pokonała Jelenę Pandzic, która wystąpiła dzięki dzikiej karcie.

Pierwszy set spotkania to wyraźna przewaga polskiej zawodniczki, która lepiej serwowała, a przede wszystkim popełniała znacznie mniej prostych błędów. Dobra gra natychmiast przełożyła się na wynik, Domachowska objęła prowadzenie w setach, po wygraniu pierwszej partii 6:3.

Początek drugiej odsłony tego meczu także należał do byłej rakiety numer jeden naszego kraju – Domachowska grała dokładnie, zagrywając kilka efektownych piłek. Szybko objęła prowadzenie 4:2, jednak potem nastąpił chwilowy przestój, który natychmiast wykorzystała Chorwatka. Pandzic wyrównała wynik drugiego seta na 4:4, jednak dwa ostatnie gemy meczu zdobyła Polka.

W meczu drugiej rundy eliminacji, rywalką Domachowskiej będzie Elena Baltacha (245 WTA).  Brytyjka, która była już slasyfikowana dwa lata temu na 118 miejscu w rankingu WTA, obecny sezon ma dosyć słaby. Najlepszy wynik w tym sezonie osiągnęła na własnym terenie w Eastbourne. Wtedy to Baltacha przeszła eliminacje, a następnie pokonała w pierwszej rundzie swoją rodaczkę, Anne Keothavong. W drugiej rundzie rywalką nie do przejścia okazała się Nicole Vaidisova.