Roland Garros: awans deblistów

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/rolandgarros.com, foto: AFP

Trwa znakomita passa polskich reprezentantów w Paryżu. Dziś awans wywalczyli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, którzy pokonali Jana Hajka i Radka Stepanka 7:5, 6:3.

Można było mieć obawy przed tym spotkaniem, bowiem od początku sezonu na kortach ziemnych forma naszych najlepszych deblistów nie napawała optymizmem. Początek pojedynku też nie. Bardzo dobrze serwujący Czesi szybko przełamali Fyrstenberga i Matkowskiego i objęli prowadzenie 3:1. Polacy utrzymali serwis, zmniejszając stratę, po czym spadł deszcz.

Po przerwie Hajek i Stepanek podwyższyli na 4:2, ale potem do głosu zaczęli dochodzić nasi zawodnicy. Wyrównali na 4:4, wygrali własne podanie i byli o krok od kolejnego przełamania. Czesi obronili piłkę setową, ale w kolejnym gemie serwisowym nie uchronili się już przed porażką, przegrywając 5:7.

W drugim secie przewaga Fyrstenberga i Matkowskiego była wyraźniejsza. Polacy dużo łatwiej wygrywali podanie niż rywale, którzy mieli ogromne problemy. Długo jednak skutecznie wychodzili z opresji, broniąc siedmiu kolejnych break pointów. Za ósmym naszym tenisistom wreszcie się udało i wyszli na prowadzenie 4:2. Przewagi przełamania już nie oddali i triumfowali 6:3.

Pierwsza runda debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 16) – J. Hajek, R. Stepanek (Czechy) 7:5, 6:3