Roland Garros: Przysiężny znów lepszy od Williamsa – zagra z Gasquetem!

Michał Przysiężny po raz drugi w karierze wygrał mecz w turnieju wielkoszlemowym, a po raz pierwszy takie osiągnięcie odnotował na kortach Rolanda Garrosa! Polak pokonał Rhyne’a Williamsa 6:3, 6:7(5), 7:5, 7:5.

Los chciał, że Przysiężny i Williams spotkali się po raz drugi na przestrzeni niespełna tygodnia. Głogowianin wygrał bowiem z Amerykaninem w finałowej rundzie eliminacji paryskiej imprezy, ale ten wszedł do drabinki turnieju głównego jako „lucky loser”.

Dzisiejszy mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Przysiężnego, który w szóstym gemie zdołał przełamać serwis 22-letniego Amerykanina i do końca pewnie utrzymywał swój serwis. W drugiej partii obaj tenisiści zdołali wywalczyć po jednym przełamaniu. Polak prowadził w tie breaku 5-3, jednak przegrał cztery kolejne punkty.

Trzeci i czwarty set również miały bardzo zacięty przebieg. Przysiężny wybronił w nich wszystkie pięć break pointów, a w obu zdobywał przełamanie w dwunastych gemach. Polak wykorzystał pierwszego meczbola w spotkaniu i mógł cieszyć się z historycznego awansu po trzech godzinach oraz jedenastu minutach.

Michał Przysiężny po raz szósty występuje w turnieju głównym imprezy wielkoszlemowej, a po raz drugi w Paryżu. Trzy lata temu przegrał tu w pierwszej rundzie z Michaiłem Jużnym.

W drugiej rundzie naszego tenisistę czeka niezwykle wymagające wyzwanie, gdyż jego rywalem będzie czołowy francuski tenisista – Richard Gasquet. Z dużym prawdopodobieństwem można zwyżkować, że spotkanie to zostanie rozegrane na jednym z dwóch głównych kortów na Roland Garros.

Michał Przysiężny (Polska, Q) – Rhyne Williams (USA, LL) 6:3, 6:7(5), 7:5, 7:5