Porażka Radwańskiej i Szwedowej w ćwierćfinale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Agnieszka Radwańska i Jarosława Szwedowa odpadły w ćwierćfinale turnieju Moorilla Hobart International, który od niedzieli odbywa się w Australii (pula nagród wynosi 170 000 USD). Polsko-rosyjski duet musiał uznać w dniu dzisiejszym wyższość Greczynki Eleni Daniilidou i Niemki Jasmin Woehr. Spotkanie było jednak bardzo wyrównanym widowiskiem i nie było widać znacznej różnicy w rankingach deblowych obu par.

Pierwszego seta rozpoczęły Daniilidou i Woehr, jednak w pierwszej partii serwis nie był ich silną bronią. W całej pierwszej partii grecko-niemiecki duet stracił aż trzy razy swoje podanie, przez co znacznie obniżył swoje szanse na zwycięstwo. Radwańska i Szwedowa wprawdzie także nie popisywały się łatwo wygrywanymi gemami, jednak tylko dwukrotnie zostały przełamane. To pozwoliło im objąć prowadzenie w meczu.

Zdecydowanie wyższy poziom gry oglądaliśmy w drugiej odsłonie tego meczu, kiedy to Daniilidou i Woehr zaczęły dużo lepiej się prezentować. Obie pary w tym secie tylko raz  straciły swoje serwisy, przez co musiało dojść w końcówce do tie-break’a. W nim od samego początku prowadzenie objęły faworytki, dzięki czemu wygrały druga partię.

W decydującym fragmencie spotkania – tak zwanym mistrzowskim tie-break’u, który jest rozgrywany do dziesięciu punktów, oba duety postawiły na pierwszy serwis. Mimo, że Radwańska i Szwedowa często serwowały pierwszym podaniem, to nie pomogło im to w zdobywaniu punktów. Ostatecznie lepsze okazały się rywalki, które wygrały tę część gry 10:8. Spotkanie trwało godzinę i 42 minuty.

Wynik ćwierćfinału turnieju deblowego:
E.Daniilidou, J.Woehr (Grecja, Niemcy) – A.Radwańska, J.Szwedowa (Polska, Rosja) 3:6, 7:6(2), 10:8