Casablanca: Zaniewska już w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com/własne, foto: Archiwum Sandry Zaniewskiej

Sandra Zaniewska awansowała do półfinału turnieju ITF w Casablance (pula nagród 25 tysięcy dolarów). Rozstawiona z „dwójką” Polka pokonała 6:4, 5:7, 6:2 Francuzkę Laurę Thorpe.

21-letnia katowiczanka wygrała w Maroku już trzecie spotkanie. Dla Polki to pierwszy tak dobry start w walce o punkty do rankingu WTA w tym sezonie. Do połowy marca borykała się bowiem z kontuzją stawu krzyżowo-biodrowego, a następnie pod okiem Elise Tamaeli wracała do formy w Amsterdamie, który obecnie jest bazą treningową pochodzącej z Katowic tenisistki.

Ćwierćfinałowy mecz z Laurą Thorpe nie należał do łatwych. 25-letnia Francuzka zajmuje obecnie 381. miejsce w rankingu WTA, ale już niegdyś, podobnie zresztą jak Zaniewska, plasowała się w drugiej setce. Walkę o półfinał lepiej rozpoczęła Polka, wygrywając pierwszego seta 6:4. W drugiej to rywalka była lepsza o jedno przełamanie i triumfowała 7:5. Na szczęście w decydującej odsłonie Zaniewska pokazała się z jak najlepszej strony – przewaga podwójnego breaka dała jej pewne zwycięstwo 6:2.

W półfinale rywalką Zaniewskiej będzie doświadczona Pemra Ozgen. 27-letnia Turczynka jest rozstawiona w Casablance z „piątką”. Polka i tak zdobyła już w Maroku 24 punkty do rankingu WTA.

Zaniewska dobrze radzi sobie również w grze podwójnej. Wraz z Elicą Kostową w dwóch setach wygrały już dwa mecze i awansowały do finału imprezy. W nim zmierzą się z parą niemiecką, Justine Ozgą i Anną Zają.