Strasburg: Linette przegrywa wyrównany pojedynek z Cornet

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: commons.wikimedia.org/Lbp06

Magda Linette zakończyła swój singlowy występ w Strasburgu. W drugiej rundzie przegrała z turniejową „trójką” Alize Cornet 3:6, 4:6.

To było wybornych kilka dni na kortach ziemnych w Strasburgu dla Magda Linette. Polka bez straty seta przeszła eliminacje i wywalczyła sobie prawo debiutu w rozgrywkach WTA Tour.

Linette do meczu pierwszej rundy przystąpiła bez kompleksów i w dwóch setach wygrała z wyżej notowaną Rosjanką Puczkową (6:4, 7:6). Dziś poznaniance przyszło rywalizować z 31. tenisistką rankingu i również pokazała się w tej konfrontacji z dobrej strony.

Mecz trwa godzinę oraz 36 minut, a większość gemów rozgrywana była na przewagi. W całym spotkaniu więcej okazji na przełamanie miała Polka, ale lepszą skutecznością w kluczowych momentach wykazała się bardziej rutynowana Francuzka. Cornet wykorzystała pięć z sześciu break pointów i triumfowała 6:3, 6:4.

Za drugą rundę turnieju w Strasburgu Linette otrzyma 2 500 euro oraz 30 punktów rankingowych (plus dodatkowe 20 za przejście eliminacji). Pozwoli jej to przesunąć się z 241. pozycji w okolice 215. lokaty.

Alize Cornet (Francja, 3) – Magda Linette (Polska, Q) 6:3, 6:4