Strasburg: Linette nie zwalnia tempa!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: commons.wikimedia.org/Lbp06

Magda Linette w Strasburgu po raz pierwszy w życiu występuje w turnieju rangi WTA. Debiut był dla 21-letniej Polki bardzo udany. Pokonała bowiem ona Olgę Puczkową 6:4, 7:6 (2), zaliczając pierwszą wygraną w najważniejszym kobiecym cyklu tenisowym.

W pierwszym secie obie tenisistki bardzo słabo serwowały. Dwa pierwsze gemy padły co prawda łupem podających, ale potem mieliśmy serię przełamań. Żadna z tenisistek nie potrafiła wygrać swojego podania przez siedem kolejnych gemów. Na szczęście w decydującym momencie ta sztuka udała się Linette. W dziesiątym gemie miała łącznie trzy piłki setowe, wykorzystała ostatnią z nich i wygrała 6:4.

Druga partia rozpoczęła się po myśli Rosjanki która szybko wyszła na dwugemowe prowadzenie. W pewnym momencie Puczkowa prowadziła 4:1, lecz Linette nie zamierzała się poddawać. Szybko doprowadziła do wyrównania, a w dalszej części seta przede wszystkim dość pewnie wygrywała własne podania. Do rozstrzygnięcia losów seta potrzebny był więc tie break, który rozpoczął się dla Polki w wymarzony sposób – od pięciu wygranych punktów. Ostatecznie Linette wygrała 7-2 i awansowała do drugiej rundy.

W niej zmierzy się ze zwyciężczynią meczu turniejowej „trójki”, Alize Cornet i Mathilde Johansson. Ponadto Linette pojawi się na korcie w deblu, gdzie jeszcze we wtorek zagra w parze z Katarzyną Piter.

Magda Linette (Polska, Q) – Olga Puczkowa (Rosja) 6:4, 7:6(2)