Dusseldorf: łatwa wygrana Kubota

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Żadnych problemów w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju ATP w Dusseldorfie nie miał Łukasz Kubot. Polak w 54 minuty ograł Petera Torebko 6:0, 6:3.

Polsko brzmiące nazwisko dzisiejszego rywala Kubota to nie przypadek. Peter Torebko ma 25 lat, urodził się w Bytomiu, ale mieszka w Niemczech i ten kraj też reprezentuje. W rankingu jest dopiero 337., wobec czego nasz zawodnik nie miał z nim najmniejszych problemów.

Kubot doskonale radził sobie w gemach przy swoim podaniu. Stracił w nich tylko pięć punktów na przestrzeni całego meczu! Nie musiał też ani razu bronić się przed przełamaniem. W pierwszym secie na nic nie pozwolił rywalowi, wygrywając „na sucho”. W drugim gra była trochę bardziej wyrównana, ale Polak kontrolował wydarzenia, zdobył dwa przełamania i wygrał 6:3.