Strasburg: pewny początek Linette

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Robbie Mendelson/commons.wikimedia.org

Magda Linette od pewnego zwycięstwa nad Poliną Pechową rozpoczęła udział w eliminacjach do turnieju WTA w Strasburgu. 21-letnia poznanianka pokonała Białorusinkę 6:0, 6:3.

Linette od samego początku spotkania narzuciła swoje warunki gry notowanej na 353. miejscu w rankingu WTA Polinie Pechowej. W pierwszym secie nie oddała rywalce z Białorusi ani jednego gema, na dodatek wygrała aż 31 z 45 akcji. Drugi set był nieco bardziej wyrównany, ale i tak zwycięstwo Polki ani przez chwilę nie było zagrożone. Linette raz straciła podanie, ale sama zdobyła trzy breaki i triumfowała pewnie 6:3. Całe spotkanie trwało zaledwie 67 minut.

W drugiej rundzie eliminacji Linette spotka się ze zwyciężczynią pojedynku rozstawionej z „czwórką” Channel Simmonds z Lenką Jurikovą.

Jeszcze dziś w eliminacjach turnieju w Strasburgu zaprezentują się trzy pozostałe Polki, które wybrały się do Francji. Katarzyna Piter zagra z Asią Muhammed, Marta Domachowska z Constance Sibille, a Justyna Jegiołka z Vesną Dolonc.