Federer: zrobił na mnie wrażenie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Roger Federer po zwycięstwie, w zakończonym po północy meczu, nad Jerzym Janowiczem, w samych superlatywach wypowiadała się o polskim tenisiście. Słynny Szwajcar przyznał, że już przed spotkaniem spodziewał się trudnej przeprawy.

Urodzony w Bazylei tenisista w dwóch pierwszych meczach w Rzymie tracił po trzy gemy. W spotkaniu z Janowiczem Szwajcar musiał wychodzić ze sporych opresji, broniąc setbola przy podaniu naszego tenisisty.

Wiedziałem, że nie będzie to kolejne 6:1, 6:2, jak dwa mojej poprzednie mecze. To było dodatkowe trudne, ponieważ nic nie wiedziałem o jego tenisie – przyznał Federer, który w swoim bogatym CV nie ma triumfu w Rzymie.

To był ciężki mecz. Janowicz pokazała sporo świetnego tenisa. Myślę, że jest on bardzo utalentowany i ewidentnie udowadniał to już w przeszłości. Sposób w jaki wyszedł na kort i grał, zrobił na mnie wrażenie. Już na początku pierwszego seta miał szanse na przełamanie. Świetnymi zagrania zdobył przełamanie w drugim secie. To on powinien go wygrać. Naturalnie, mogę być bardzo zadowolony, że zdołałem to zakończyć w dwóch setach – z uznaniem wypowiadała się Szwajcar.

W dzisiejszych półfinałach turnieju w Rzymie Roger Federer zagra z Benoit Paire, a Tomas Berdych rywalizować będzie z Rafaelem Nadalem.