Rzym: Ula znów lepsza od Ivanović!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Drugie zwycięstwo w trzecim pojedynku z Aną Ivanović odniosła Urszula Radwańska! Polka wygrała z Serbką w Rzymie 6:3, 2:6, 6:2 i wywalczyła awans do drugiej rundy.

Kolejny świetny występ zanotowała Urszula Radwańska. Mimo bardzo trudnego losowania, nasza tenisistka przebrnęła przez pierwszą rundę, eliminując znajdującą się ostatnio w bardzo dobrej formie Anę Ivanović. Serbka na starcie sezonu na kortach ziemnych dotarła do ćwierćfinału turnieju w Stuttgarcie i półfinału zeszłotygodniowej imprezy w Madrycie, pokonując między innymi Nadię Pietrową i Angelique Kerber, a i Marię Szarapową prawie się udało zatrzymać. Jednak w Rzymie pokonała ją Ula!

Polka zaczęła niezwykle skoncentrowana i przyniosło to efekty. Po paru minutach prowadziła 4:1 z dwoma przełamaniami! Ivanović na chwilę ją uspokoiła, odrabiając część strat, ale Radwańska nie pozwoliła sobie wydrzeć prowadzenia i dowiozła je do końca, zdobywając jeszcze jednego breaka. W drugim secie od początku przewagę miała Serbka. Nasza tenisistka miała słabszy fragment i pozwoliła rywalce się rozpędzić aż do wyniku 5:1. Partia była już nie do uratowania i jedyne, co udało się zrobić to zmniejszyć rozmiary porażki. Jednak w decydującej odsłonie Radwańska znów podkręciła tempo. Mimo wysokiego zwycięstwa, gra była wyrównana, a wiele gemów toczyło się na przewagi. W tych najważniejszych piłkach Radwańska zachowywała jednak zimną krew i znajdowała sposób na rywalkę. Zdobyła dwa przełamania, obroniła trzy break pointy i wygrała 6:2!

To było drugie zwycięstwo Radwańskiej nad Ivanović w trzecim pojedynku. W zeszłym roku pokonała ją w Tokio, a w tym przegrała w Miami. Kolejną przeciwniczką Uli będzie następna dobra „znajoma” Polki – Ayumi Morita.

Urszula Radwańska (Polska) – Ana Ivanović (Serbia, 15) 6:3, 2:6, 6:2