Rzym: Janowicz w drugiej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz awansował do drugiej rundy challengera ATP w Rzymie (pula nagród 30 tysięcy euro). 21-letni Polak pokonał 6:4, 4:6, 6:3 Josselina Ouannę.

Obecnie Ouanna zajmuje w rankingu ATP 202. miejsce. Przed 3 laty należał jednak do szerokiej światowej czołówki, plasując się w czołowej setce klasyfikacji singlistów. W tym roku 26-letni Francuz wygrał challenger w Cherbourg oraz osiągnął półfinał w St. Brieuc.

Janowicz bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, głównie za sprawą pewnego i skutecznego serwisu. W pierwszym secie nie dał rywalowi ani jednej szansy na uzyskanie przełamanie, a sam zdobył breaka w dziesiątym gemie, dzięki czemu triumfował 6:4. W drugiej odsłonie 21-letni łodzianin miał pewne problemy – najpierw nie wykorzystał okazji na przełamanie Ouanny, a następnie sam dał sobie odebrać podanie, przez co przegrał 4:6. W decydującym secie wszystko jednak „wróciło do normy”. Janowicz znów pewnie serwował, a break wywalczony przez niego w czwartym gemie okazał się kluczowy dla losów pojedynku. Od stanu 3:1 189. w rankingu ATP Polak kontrolował przebieg gry i po 1 godzieni i 53 minutach zapewnił sobie awans do drugiej rundy.

Teraz drugiego singlistę naszego kraju czeka o wiele trudniejsze zadanie. O ćwierćfinał zagra bowiem rozstawionym z „dwójką” Ernestsem Gulbisem. 23-letni Łotysz zajmuje obecnie 80. miejsce w rankingu ATP, choć w przeszłości był już nawet 21. W Rzymie pokonał on w pierwszej rundzie Maxime Teixeirę. Potrzebował jednak na to trzech setów.

Polak zdobył już w Rzymie 6 punktów do rankingu ATP oraz 530 euro.

Jerzy Janowicz (Polska) – Josselin Ouanna (Francja) 6:4, 4:6, 6:3