Agnieszka Radwańska przegrała z Flavią Pennettą

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Agnieszka Radwańska bardzo źle rozpoczęła nowy sezon. Polska tenisistka, która była rozstawiona z numerem czwartym, dzisiejszej nocy przegrała już w pierwszej rundzie turnieju Moorilla Hobart International (pula nagród wynosi 170 000 USD), który odbywa się w Australii. Lepsza od naszej najlepszej zawodniczki okazała się Włoszka Flavia Pennetta, która zajmuje 39 pozycję w rankingu WTA (Radwańska jest 29).

Początek spotkania zdecydowanie należał do Radwańskiej, która zaczęła od bardzo dobrych uderzeń. Polka potrafiła narzucić rywalce własny styl gry, który pozwolił jej objąć prowadzenie 4:1. Później jednak coś się zacięło w maszynce do zdobywania punktów i nastąpiła zmiana wydarzeń na korcie. Od tego stanu Radwańska do końca seta nie potrafiła już zdobyć ani jednego gema, natomiast Pennetta wygrała pięć pod rząd, tym samym obejmując prowadzenie w setach.

W drugim secie nie oglądaliśmy praktycznie żadnej walki, gdyż Radwańska dominowała od pierwszej do ostatniej piłki. Pennetta popełniała w tym fragmencie gry bardzo dużo prostych błędów, głównie przy własnych gemach serwisowych. Włoska zawodniczka w drugiej partii wygrała tylko trzy z piętnastu punktów, jakie były rozgrywany przy jej podaniu. Jest to wynik bardzo słaby.

Wszyscy, którzy spodziewali się, że po drugim wysoko wygranym secie, trzeci będzie jedynie formalnością – bardzo się mylili. Na początku decydującego seta ponownie nastąpiła zmiana wydarzeń i na korcie lepiej radziła sobie 25-letnia tenisistka z Brindisi. Potrafiła w trzeciej partii dwukrotnie przełamać serwis Radwańskiej, ostatecznie wygrywając spotkanie po godzinie i 44 minutach gry.

Niewątpliwie jest to bardzo duże rozczarowanie dla polskich kibiców, którzy na pewno nie spodziewali się takiego początku sezonu w wykonaniu osiemnastoletniej Krakowianki. Nie jest to jeszcze koniec występów Polki w Hobart, gdyż jeszcze rozegra wraz z Jarosławą Szwedową turniej gry podwójnej. Za tydzień natomiast, Radwańska wystąpi w Australian Open i będzie starała się poprawić wynik z ubiegłorocznego debiutu, kiedy to odpadła w drugiej rundzie.