Madryt: Errani za mocna dla Radwańskiej

Urszula Radwańska nie zdołała sprawić niespodzianki. W pierwszej rundzie turnieju Mutua Madrid Open polska tenisistka przegrała z Sarą Errani 3:6, 1:6.

W pierwszym secie obie tenisistki bardzo dobrze serwowały, a o jego losach zadecydowało tylko jedno przełamanie. W drugiej partii różnica na korcie była już wyraźna. Od stanu 1:1 włoska specjalistka od gry na kortach ziemnych wygrała pięć kolejnych gemów. Mecz trwał 65 minut. Było to pierwsze spotkanie pomiędzy tymi tenisistkami.

Dla Urszuli Radwańskiej był to debiutancki występ w turnieju rozgrywanym w stolicy Hiszpanii. Jutro do rywalizacji w Mutua Madrid Open przystąpi Agnieszka Radwańska, która zmierzy się z Cwetaną Pironkową. Pojedynek ten zaplanowany został na korcie imienia Arantxy Sanchez Vicario (drugi co do ważności), jako trzeci w kolejności (początek gier o godzinie 11).

Sara Errani (Włochy, 7) – Urszula Radwańska 6:3, 6:1