Madryt: Kubot odpada w eliminacjach

Łukasz Kubot przegrał w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Madrycie z Michaelem Llodrą 7:6(3), 4:6, 5:7.

Pojedynek dwóch doświadczonych tenisistów miał bardzo zacięty przebieg i trwał dwie godziny oraz 10 minut. W całym spotkaniu aż osiem gemów kończyło się breakami. Ten ostatni i decydujący zarazem miał miejsce przy stanie 5:5 w trzecim secie.

Kubot po raz piąty w meczu stracił swój serwis, a po chwili Llodra przypieczętował zwycięstwo wygranym podaniem „na sucho”. Mecz trwał dwie godziny oraz 10 minut.

Łukasz Kubot wystąpi w Mutua Madrid Open jeszcze w turnieju deblowym, wraz Jeremym Chardym. Francusko-polski duet rozpocznie rywalizację od konfrontacji z Macerlo Melo i Michaiłem Jużnym.