Johannesburg: finał Przysiężnego!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny jest o krok od wygrania challengera w Johannesburgu. W piątkowym półfinale polski tenisista w dwóch setach uporał się z rozstawionym z jedynką Lukasem Lacko ze Słowacji (78 ATP), pokonując go 6:3, 7:6 (4).

Przed tym spotkaniem obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje wcześniejsze pojedynki – żaden z nich nie stracił w nich nawet seta. Mecz z reprezentantem Słowacji od początku ułożył się po myśli Przysiężnego. Polakowi udało się przełamać rywala i po nieco pod trzydziestu minutach gry wygrać pierwszą partię 6:3.

Drugi set był już dużo bardziej zacięty. Obaj tenisiści dobrze serwowali i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie break. W nim, podobnie jak w ćwierćfinale z Dustinem Brownem, lepszy okazał się Polak. Przysiężny wygrał 7-4 i mógł cieszyć się z awansu do wielkiego finału.

Za dojście do tej fazy turnieju polski tenisista ma już zagwarantowane blisko 8,5 tysiąca euro i 65 punktów do singlowego rankingu ATP. W decydującym pojedynku Przysiężny zmierzy się z Kanadyjczykiem Vasekiem Pospisilem (131 ATP), rozstawionym w turnieju z numerem trzy.