Civitavecchia: Linette w ćwierćfinale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/itftennis.com, foto:

Magda Linette pokonała Arantxę Parrę Santonję i awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF w Civitavecchii. Polka po dziwnym meczu triumfowała 6:1, 0:6, 6:2.

Duży sukces odniosła w Civitavecchii Magda Linette. Polska tenisistka uporała się w drugiej rundzie z rozstawioną z ósemką Arantxą Parrą Santonją. Pojedynek był jednak bardzo dziwny.

W pierwszym secie niepodważalna była dominacja naszej tenisistki. Linette oddała rywalce tylko jednego gema i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Jednak w drugim secie sytuacja całkowicie się odmieniła. I to tak bardzo, że faworyzowana Hiszpanka wygrała partię „na sucho”! Linette nie załamała się po tak jednostronnej odsłonie i w decydującej partii skoncentrowała się i zdołała ponownie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrała 6:2, dzięki czemu awansowała do najlepszej ósemki.

Magda Linette (Polska) – Arantxa Parra Santonja (Hiszpania, 8) 6:1, 0:6, 6:2