Oeiras: porażka Piter w deblu

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: pzt.pl

Katarzyna Piter i Sandra Klemenschtis odpadły z turnieju WTA w Oeiras. Polsko-austriacka para przegrały z Ałłą Kudriawcewą i Anastasią Rodionovą 0:6, 5:7.

Na ćwierćfinale zakończyły występ w Oeiras Katarzyna Piter i Sandra Klemenschits. Pojedynek rozstrzygnął się w dwóch setach, ale obie partie były całkowicie odmienne. Pierwsza była jednostronna. Rosjanka i Australijka wyraźnie dominowały i nie straciły gema. Co więcej, przegrały tylko siedem punktów!

Sytuacja zmieniła się w drugim secie. Obie pary miały ogromne problemy z utrzymaniem własnego podania. Doszło do dziewięciu przełamań. Tylko trzy gemy zakończyły się zwycięstwem serwujących. Przez cały czas z przodu były Piter i Klemeschits. Prowadziły 5:4 i serwowały, ale nie skończyły meczu. W końcówce Kudriawcewa i Rodionova przycisnęły i zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując 7:5.

Ćwierćfinał debla:
A. Kudriawcewa, A. Rodionowa (Rosja, Australia) – S. Klemenschits, K. Piter (Austria, Polska) 6:0, 7:5