Oeiras: porażka Rosolskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: wtatennis.com

Alicja Rosolska wraz z Megan Moulton-Levy przegrały w pierwszej rundzie deblowego turnieju WTA w Oeiras z Tamirą Paszek i Anną Tatiszwili 7:5, 4:6, 6-10.

Dla 27-letniej Polki był to pierwszy turniejowy występ w parze z Megan Moulton-Levy. Współpraca z amerykańską specjalistką od gry podwójnej nie przyniosła jednak oczekiwanych rezultatów już w premierowym starcie.

Wprawdzie pierwszego seta Rosolska i Moulton-Levy wygrały 7:5. Polka i Amerykanka wywalczyły w tej części gry aż cztery przełamania i choć same również nie grzeszyły skutecznością przy swoim podaniu (trzy straty serwisu i cztery podwójne błędy), to udanie rozpoczęły spotkanie. W drugiej partii nie było już tak dobrze. Paszek i Tatiszwili wygrały w niej 6:5. Tie break meczowy również należał do Austriaczki i Gruzinki, które szybko objęły w nim prowadzenie 9-3. Rosolska i Moulton-Levy zdołały obronić trzy piłki meczowe, ale przy czwartek okazji rywalki zakończyły spotkanie. Mecz trwał 1 godzinę i 42 minuty.

W turnieju deblowym w Oeiras rywalizuje jeszcze jedna Polka. W poniedziałek do ćwierćfinału awansowała Katarzyna Piter. Wraz z Sandrą Klemenschits nieoczekiwanie pokonały rozstawione z „trójką” Natalie Grandin i Vladimirę Uhlirovą.

Pierwsza runda debla:
T. Paszek, A. Tatiszwili (Austria, Gruzja) – A. Rosolska, M. Moulton-Levy (Polska, USA) 5:7, 6:4, 10-6