Monachium: Kubot w turnieju głównym

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot bez straty seta przeszedł eliminacje do turnieju ATP w Monachium. W trzeciej, ostatniej ich rundzie, pokonał grającego z dziką kartą Niemca Stephana Hoissa 6:2, 6:2.

Przewaga Polaka w tym pojedynku ani przez moment nie podlegała dyskusji. Kubot już w pierwszym gemie miał szanse na przełamanie rywala, ale Niemiec zdołał się obronić. Później nasz tenisista wygrał jednak pięć gemów z rzędu, a w całym secie zwyciężył 6:2.

Podobny przebieg miała również druga partia. Kubot dwukrotnie przełamał swojego rywala, ani razu nie stracił swojego podania i po godzinie i jedenastu minutach gry wygrał 2-0. Dzięki temu awansował do turnieju głównego.

W pierwszej rundzie polski tenisista może zmierzyć się z Cypryjczykiem Marcosem Baghdatisem, Serbem Victorem Troickim, Niemcem Florianem Mayerem lub Ukraińcem Ołeksandrem Dołgopołowem.