Chiasso: Kawa gra dalej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Katarzyna Kawa wygrała swój pierwszy mecz w turnieju głównym ITF w szwajcarskim Chiasso. Polka w dwóch setach pokonała reprezentantkę gospodarzy, Xenię Knoll (637 WTA).

Dla 20-letniej tenisistki z Polski był to już trzeci mecz na kortach w Chiasso. Do turnieju głównego musiała się bowiem przebijać z eliminacji, gdzie była rozstawiona z numerem jeden. W nich nie straciła nawet seta, pewnie ogrywając rywalki ze Szwajcarii i Rosji. Również jej środowa rywalka miała za sobą dwa mecze w kwalifikacjach.

W pierwszej rundzie turnieju głównego to Polka od początku objęła prowadzenie, jednak pierwsza partia była bardzo zacięta. Kawie w końcówce udało się przełamać rywalkę i wygrała 7:5. Klasę potwierdziła również w drugim secie, gdzie wygrała 6:3.

W drugiej rundzie Polkę czeka już znacznie trudniejsze zadanie. Jej rywalką będzie bowiem prawdopodobnie rozstawiona z numerem piątym Corinna Dentoni. Włoszka najpierw musi uporać się jednak z grającą z dziką kartą Jil Belen Teichmann.

Katarzyna Kawa (Polska, Q) – Xenia Knoll (Szwajcaria, Q) 7:5, 6:3