Fed Cup: Polska zagra w II Grupie Światowej!

Urszula Radwańska wygrała z Alison Van Uytvanck 6:1, 6:4 i tym samym polska drużyna zapewniła sobie awans do II Grupy Światowej Fed Cup! Mecz deblowy nie będzie miał już znaczenia dla końcowych losów rywalizacji w Koksijde.

Wkrótce korespondencja z Koksijde redaktora naczelnego magazynu Tenisklub, Adama Romera. Bądźcie z nami!

Tak relacjonowaliśmy mecz Urszuli Radwańskiej z Alison Van Uytvanck:

6:4 Za trzecim razem się udało. Urszula Radwańska wygrywa gema do 15 i cały mecz 2-0 w setach! Polska po trzech latach przerwy wraca do II Grupy Światowej! Brawo!!!

5:4 No i robi się nerwowo. Van Uytanck nie wykorzystała piłki na gema przy 40-30, ale doprowadziła do drugiej okazji na gema i tym razem szansy nie zaprzepaściła, pewnie kończąc smeczem.

5:3 To jeszcze nie koniec. Urszula Radwańska przegrywa swoje podanie na sucho, kończąc niewymuszonym błędem z forhendu. Może teraz…

5:2 Drugie przełamanie w secie i Urszula Radwańka jest gem od zwycięstwa! Krakowianka wykorzytała pierwszego break pointa w tym gemie, po błędzie z bekhendu Belgijki.

4:2 Urszula Radwańska pewnie wygrywa podanie do 15, kończąć wygrywającym serwisem! Awans coraz bliżej!

3:2 Jest break! Van Uytvanck przy 40-30 popełniła błąd z forhendu. Dwie kolejne piłki również wygrała Ula, kończąc zagraniem z forhendu, które po taśmie przeszło na drugą stronę.

2:2 Urszula Radwańska błyskawicznie wygrywa swoje podanie (do 0), notując m.in. dwa asy!

15:45 Agnieszka Radwańska po swoim wygranym meczu z Flipkens:

""
[źródło: PZT]

1:2 Belgijka nie odpuszcza, wygrywając swoje podanie do 15. Van Uytvanck ma na razie stuprocentową skuteczność trafionego pierwszego podania w tym secie.

1:1 Ula wygrywa swoje podanie do 30. Na koniec niewymuszony błąd z forhendu Alison.

0:1 Od 15-30 Van Uytvanck wygrała trzy kolejne piłki. 19-letnia Belgijka odnotowała dwa wygrywające serwisy w tym gemie.

6:1 Set dla Urszuli Radwańskiej, która pierwszą partię wygrywa w 25 minut! Ostatniego gema wygrała do 30, wykorzystując drugiego setbola.

5:1 Pierwszy gem w meczu dla Belgijki, która wygrywa podanie na sucho. Na koniec błąd z forhendu Polki.

5:0 Ula Radwańska prowadzi po 19 minutach 5:0! Swoje podanie wygrała do 15. Warto odnotować, że krakowianka jak dotąd ma tylko trzy niewymuszone błędy na koncie. Oby tak dalej!

4:0 Podwójne przełamanie na koncie Uli Radwańskiej! Van Uytvanck przy swoim podaniu nie wygrała nawet punktu, kończąc błędem z bekhendu. Szybko to na razie idzie!

3:0 Jest dobrze! Ula od stanu 15-40 wygrała cztery kolejne punkty! Na koniec nieudana próba minięcia Belgijki. Krakowianka ma już trzy udane akcje przy siatce (na cztery próby) w tym meczu!

2:0 Break dla Uli! Van Uytvanck przy swoim podaniu wygrała tylko dwa punkty. Przy 30-40 nieudany skrót Belgijki.

1:0 Wszystko szybko się toczy w Koksijde. Urszula Radwańska już wygrała pierwszego gema (przy swoim podaniu), tracąc w nim dwa punkty.