Monte Carlo: szybka porażka Janowicza i Hueya

Jerzy Janowicz i Treat Huey na pierwszej rundzie zakończyli deblową rywalizację w Monte Carlo. Polsko-filipiński duet przegrał z Philippem Kohlschreiberem oraz Florianem Mayerem 1:6, 6:7(5).

Janowicz i Huey w swoim pierwszym wspólnym turnieju osiągnęli duży sukces, dochodząc do finału w Indian Wells, w którym ulegli dopiero w super tie breaku braciom Bryanom. W Monte Carlo byłaby szansa na rewanż w drugiej rundzie, ale niestety to Niemcy zagrają w kolejnej fazie turnieju z amerykańskimi braćmi.

Spotkanie od początku źle się układało dla „naszej” pary, która już w gemie otwarcia straciła swoje podanie. Ostatecznie Kohlschreiber oraz Mayer trzykrotnie znaleźli receptę na serwis polsko-filipińskiego duetu.

Drugi set zaczął się zupełnie inaczej, gdyż pierwsze dwa gemy wygrali Huey oraz Janowicz, którzy prowadzili już 3:1. Niemcy zdołali jednak straty odrobić, a następnie wygrać po zaciętym tie breaku. Mecz trwał 65 minut.

Dla Jerzego Janowicza najważniejszy będzie oczywiście występ singlowy. Debiutujący w turnieju Monte-Carlo Rolex Masters łodzianin zagra jutro z Kevinem Andersonem.

Pierwsza runda debla:
P. Kohlschreiber, F. Mayer (Niemcy) – T. Huey, J. Janowicz (Filipiny, Polska) 6:1, 7:6(5)