Katowice: słaby półfinał w wykonaniu Polek

/ Tomasz Krasoń , źródło: Korespondencja z Katowic, foto: AFP

Marta Domachowska i Alicja Rosolska odpadły w półfinale deblowego turnieju WTA w Katowicach. Polki nie nawiązały walki w starciu z Ralucą Olaru i Walerią Sołowiewą, które wygrały 6:2, 6:2.

W pierwszym gemie sobotniego półfinału swoje podanie utrzymała Olaru. Później tenisistkom ta sztuka długo się nie udawało – seria przełamać trwała do stanu 4:2. Dopiero wówczas serwis utrzymały rywalki, czym w zasadzie przypieczętowały zwycięstwo w secie otwarcia. Domachowska i Rosolska w tej części meczu serwowały wprost fatalnie – pomimo 78-procentowej celności pierwszego podania zdobyły we własnych gemach tylko 3 punkty.

Po wygraniu przez Olaru i Sołowiewą pierwszej partii 6:2 Alicja Rosolska poprosiła o interwencję medyczną. Fizjoterapeutkę opatrzyła Polce lewe udo, ale nie wpłynęła pozytywnie na dyspozycję naszej pary. W drugiej odsłonie Domachowska i Rosolska wciąż wyglądały na spięte, psuły bardzo dużą ilość piłek (popełniając naprawdę proste błędy) i długo nie mogły zdobyć gema. Zanosiła się na prawdziwy pogrom w wykonaniu Rumunki i Rosjanki, ale przy stanie 5:0 Polki poderwały się jeszcze do walki. Domachowska i Rosolska urwały jeszcze dwa gemy i po 57 minutach gry na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:2, 6:2 dla Olaru i Sołowiewej.

W drodze do półfinału turnieju WTA w Katowicach Domachowska i Rosolska wygrały tylko jednego seta. W pierwszej rundzie ich rywalki, Magdalena Fręch i Katarzyna Pyka, poddały mecz walkowerem, a w ćwierćfinale Irina-Camelia Begu i Maria Elena Camerin zeszły z kortu po pierwszym secie z powodu kontuzji Rumunki. Polki zdobyły w Katowicach po 130 punktów do deblowego rankingu WTA.

W finale turnieju deblowego Raluca Olaru i Waleria Sołowiewa zmierzą się z parą hiszpańską, Lourdes Dominguez Lino i Larą Arruabarreną.

Półfinał debla:
R. Olaru, W. Sołowiewa (Rumunia, Rosja) – M. Domachowska, A. Rosolska (Polska) 6:2, 6:2