Katowice: Vinci i Beck w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: Korespondencja z Katowic, foto: AFP

Roberta Vinci i Annika Beck tworzą pierwszą parę półfinałową turnieju WTA w Katowicach. Rozstawiona z „dwójką” Włoszka pokonała 6:1, 6:0 Karolinę Pliskovą, a Niemka wygrała 7:6(1), 6:0 Marię Elenę Camerin.

Vinci po nieoczekiwanych problemach w meczu drugiej rundy przeciwko Kiki Bertens w ćwierćfinale zaprezentowała się ze znacznie lepszej strony. Od początku narzuciła swoje warunki Karolinie Pliskovej, znacznie przewyższając ją doświadczenie. Złudzeń nie pozostawiał zarówno przebieg gry, jak i sam wynik. W pierwszym secie Vinci oddała młodej Czeszce jednego gema. W drugim była jeszcze bardziej bezwzględna, ogrywając Pliskovą do zera. Mecz trwał 67 minut.

Drugą półfinalistką została Annika Beck, choć początek jej spotkania z Marią Eleną Camerin nie wskazywał na stosunkowo pewne zwycięstwo Niemki. Włoska kwalifikantka rozpoczęła bowiem od wysokiego prowadzenia, a gdy jej przewaga urosła do 5:1, to wydawało się, że wygra seta. Jednak Beck zerwała się do ataku, a Camerin z każdym kolejnym gemem coraz bardziej opadała z sił. W tie breaku, który ostatecznie miał rozstrzygnąć losy inauguracyjnej partii, doszło do tego, że Włoszka proponowała dzieciom do podawania piłek, aby zastąpiły ją na korcie. Camerin pomocy nie znalazła, w tie breaku wywalczyła tylko jeden punkt, a w drugim secie kompletnie nie istniała na korcie. Szczególnie, że szybka i regularna Beck nie zwalniała tempa. Ostatecznie 19-letnia Niemka wygrała drugiego seta 6:0 i awansowała do pierwszego w karierze półfinału turnieju WTA.

Drugą parę półfinałową poznamy późnym wieczorem. O godzinie 18 spotkają się Petra Kvitova i Petra Martić, a po nich na kort wyjdą Shahar Peer i Alexandra Cadantu.