Katowice: deblowa porażka Linette i Piter

/ Tomasz Krasoń , źródło: Korespondencja z Katowic, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Magda Linette i Katarzyna Piter przegrały w pierwszej rundzie deblowego turnieju w Katowicach. Polki zdobyły tylko pięć gemów w meczu z Ralucą Olaru i Walerią Sołowiewą.

Mecz lepiej rozpoczęła para rumuńsko-rosysjka. Olaru i Sołowiewa prowadziły w pierwszym secie 4:2. Polska para nie rezygnowała jednak z walki i zdołała odrobić straty. Jednak przy stanie 4:5 nasze słabo rozpoczęły gema serwisowego i zrobiło się 0:40. Linette i Piter obroniły trzy setbole, ale przy równowadze Olaru zakończyła akcję smeczem. Rumunka i Rosjanka wygrały tę część gry 6:4.

W drugim secie niestety Polki spisywały się słabiej. Układ z Linette na bekhendzie i Piter na forhendzie przestał funkcjonować i nasze tenisistki nie zagrażały już rywalkom z linii końcowej. Na dodatek rumuńsko-rosyjskiej parze sprzyjało szczęście. Breaka na 2:0 rywalki zdobyły po tym jak smecz zagrany ramą przez Sołowiewą spadł tuż za siatką. Wprawiło to w konsternację zarówno same tenisistki, jak i coraz liczniejszą grupę zgromadzonych w Spoku kibiców. Dalsza część meczu niestety potoczyła się szybko. Polki honorowego gema w drugim secie zdobyły dopiero na 1:5. Mimo szans w kolejnym gemie nie zdołały przedłużyć spotkania i po 1 godzinie i 14 minutach gry pożegnały się z turniejem.

Był to pierwszy mecz turnieju deblowego w Katowicach. Wciąż pozostają w nim trzy polskie pary. Paula Kania i Sandra Zaniewska zmierzą się z Evą Birnerovą i Irina Burjaczok, a Marta Domachowska i Alicja Rosolska zagrają z Magdaleną Fręch i Katarzyną Pyką.

Pierwsza runda debla:
R. Olaru, W. Sołowiewa (Rumunia, Rosja) – M. Linette, K. Piter (Polska) 6:4, 6:1