Katowice: szybka porażka Linette

/ Tomasz Krasoń , źródło: Korespondencja z Katowic, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Magda Linette nadspodziewanie gładko przegrała z Jill Craybas w drugiej rundzie eliminacji turnieju WTA w Katowicach. 21-letnia poznanianka, która w sobotę wyeliminowała rozstawioną z „piątką” Walerię Sawinych urwała doświadczonej Amerykance tylko cztery gemy.

Początek meczu dawał spore nadzieje, że Linette będzie w stanie awansować do finałowej fazy eliminacji. Gra była wyrównana, a panie szły break za break (po dwa przełamania do stanu 4:4). Od tego momentu mecz stał się już jednostronny. W wymianach z głębi kortu brakowało Polce regularności, a w ataku śmiałości. Craybas również nie prezentowała na korcie żadnych fajerwerków, ale solidna gra 38-letniej Amerykanki wystarczyła, aby pokonać młodą Polkę.

W pierwszym secie Craybas zdobyła kluczowego breaka w końcówce seta i triumfowała 6:4. Niespokojnej Linette nie pomogły ani rady wzywanego na kort trenera, ani wyrażające rosnące irytację okrzyki, ani nawet doping katowickiej publiczności. W drugiej odsłonie Polka raz za razem psuła piłki, a na konto Amerykanko trafiały kolejne gemy. Ostatecznie Linette w drugim secie nie zdobyła ani jednego gema.

Linette w Katowicach zdobyła 6 punktów do rankingu WTA, dzięki zwycięstwu nad Walerią Sawinych. To właśnie w drugim i trzecim secie pojedynku z Rosjanką pokazała tenis, który mógł się podobać katowickiej publiczności.

Warto również zaznaczyć, że przed niedzielnymi występami czwórki Polek, to właśnie Magdzie Linette dawano największe szanse na awans do finałowej fazy eliminacji.