Katowice: pewna i niespodziewana wygrana Kawy!

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Na zakończenie dnia w katowickim Spodku byliśmy świadkami najmocniejszego polskiego akcentu. Katarzyna Kawa pokonała notowaną ponad 200 miejsc wyżej Corinnę Dentoni. I to bardzo pewnie – 6:3, 6:0.

W pierwszym secie widać jeszcze było fragmenty wyrównanej walki. Kawa raz straciła podanie, ale trzykrotnie przełamała Dentoni i tym samym triumfowała 6:3. To, co się wydarzyło w kolejnym secie, przeszło oczekiwania katowickiej publiczności. Kawa po prostu rozgromiła 23-letnią Włoszke, która już zajmowała 132. miejsce w rankingu WTA (obecnie jest 211.). 20-letnia Polka oddała Dentoni tylko 13 gemów i nie pozwoliła na wygranie ani jednego gema. Mecz trwał zaledwie 68 minut i z całą pewnością wynagrodził polskim kibicom nerwowe chwile, które przeżywali po przegranych pierwszych setach Linette, Kani i Piter.

W drugiej rundzie Kawę czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Spotka się z Alexandrą Cadantu – 22-letnią Rumunką, która zajmuje 120. miejsce w rankingu WTA, a na swoim koncie ma już wiele sukcesów – chociażby finał turnieju w Monterrey osiągnięty w poprzednim sezonie oraz liczne zwycięstwa nad tenisistkami czołowej setki.