Katowice: Piter również wygrywa w trzech setach

/ Tomasz Krasoń , źródło: Korespondencja z Katowic, foto: Adam Nurkiewicz/ Mediasport

Po raz trzeci powtórzył się ten sam scenariusz. Po przegraniu pierwszego seta, Polka wygrała dwa kolejne i awansowała do drugiej rundy eliminacji turnieju WTA w Katowicach Tym razem Katarzyna Piter pokonała 4:6, 6:2, 6:1 Marie Bouzkovą.

Na początku meczu Piter była dość nerwowa. Szybko straciła podanie i nie była w stanie odrobić start. Wprawdzie przełąmała rywalkę na 3:4, ale po chwii sama "na sucho" straciła swój serwis. Wydawało się, że 14-letnia Czeszka, która w Katowicach grała dzięki dzikiej karcie, ma cały czas inicjatywę i jest bardziej agresywna.

Na szczęście zimny prysznic w postaci przegranego seta był zbawienny dla Piter. Korzystająca z rad swojego trenera poznanianka zaczęła grać odważniej. Przede wszystkim poprawiła serwis i częściej atakowała, także przy siatce. Pomijając nieliczne błędy wynikające z niefrasobliwości, przynosiło to oczekiwane rezulaty. Początek drugiego seta i końcóka trzeciego to najlepsze okresy gry Piter. W końcówce meczu 22-letnia poznanianka już się wyraźnie rozkręciła i raz za razem motywowała się do dalszej walki okrzykami "come on".

W drugiej rundzie eliminacji Piter spotka się ze zwyciężczynią spotkania Marii Joao Koehler (nr 1) z Mervaną Jugić-Salkić.