Wyniki biało-czerwonych: 1-7 kwietnia
Śledź na bieżąco wyniki polskich tenisistów występujących w rozgrywkach ATP, WTA, ITF oraz naszej utalentowanej młodzieży próbującej sił w turniejach z cyklu Juniors ITF oraz Tennis Europe!
Ostatnia aktualizacja: 7.04, godz. 21:32
NA GORĄCO: Polska – RPA 3-1
Puchar Davisa: Polska – RPA w Zielonej Górze
Jerzy Janowicz – Jean Andersen 6:4, 6:3, 6:3
Łukasz Kubot – Rik De Voest 3:6, 7:6(3), 5:7, 4:6
M. Fyrstenberg, M. Matkowski – J. Andersen, R. De Voest 7:5, 7:6(2), 7:5
Jerzy Janowicz – Ruan Roelofse 4:6, 6:3, 6:1, 6:1
WTA International: Monterrey Open w Monterrey, Meksyk (pula nagród 235 000 dolarów)
Pierwsza runda singla:
Urszula Radwańska (7) – Maria Sanchez (USA) 6:2, 2:6, 6:2 (czytaj)
Druga runda singla:
Urszula Radwańska (7) – Donna Vekić (Chorwacja) 6:4, 6:1 (czytaj)
Ćwierćfinał singla:
Maria Kirilenko (Rosja, 3) – Urszula Radwańska (7) 6:1, 6:4 (czytaj)
ATP Challenger Tour: Open Harmonie Mutuelle w St. Brieuc, Francja (pula nagród 30 000 euro)
Pierwsza runda singla:
Vincent Millot (Francja) – Michał Przysiężny (8) 6:3, 6:4 (czytaj)
Pierwsza runda debla:
D. Meffert, P. Oswald (Niemcy, Austria) M. Fischer, M. Kowalczyk (Austria, Polska, 4) 7:6(1), 6:1
T. Bednarek, A. Sijlestrom (Polska, Szwecja, 3) – A. Grard, G. Le Flochmoen (Belgia, Francja, WC) 6:1, 6:1
Ćwierćfinał debla:
T. Bednarek, A. Sijlestrom (Polska, Szwecja, 3) – R. Jouan, M. Rodrigues (Francja) 6:1, 6:2
Półfinał debla:
T. Bednarek, A. Sijlestrom (Polska, Szwecja, 3) – J. Delgado, J. Zelenay (Wielka Brytania, Słowacja, 2) 7:6(4), 6:2
Finał debla:
T. Bednarek, A. Sijlestrom (Polska, Szwecja, 3) – J. Huta Galung, K. Krawczuk (Holandia, Rosja) 6:3, 4:6, 10-7 TYTUŁ
ITF Women’s Circuit: Jackson, USA (pula nagród 25 000 dolarów)
Pierwsza runda eliminacji:
Belinda Bencic (Szwajcaria) – Paulina Bigos 6:0, 6:2
ITF Women’s Circuit: Torrent, Hiszpania (10 000 dolarów)
Pierwsza runda singla:
Sandra Zaniewska (2) – Rita Vilaca (Portugalia, Q) 6:4, 6:0 (czytaj)
Druga runda singla:
Sofija Kowalec (Ukraina) – Sandra Zaniewska 6:4, 6:0 (czytaj)
ITF Women’s Circuit: Sharm El Sheikh w Egipcie (pula nagród 10 000 dolarów)
Pierwsza runda eliminacji:
Bogna Nowicka – Camila Margaroli (Szwajcaria) 6:3, 6:2
Druga runda eliminacji:
Petra Uberalova (Słowacja) – Bogna Nowicka 6:2, 6:0
ITF Men’s Circuit: Kair, Egipt (10 000 dolarów)
Pierwsza runda eliminacji:
Maciej Nowak – bye
Paweł Ciaś (3) – bye
Julian Turosieński (bye)
Druga runda eliminacji:
Francesco Garzelli (Włochy) – Maciej Nowak 6:2, 6:3
Paweł Ciaś (3) – Sherif Abohabaga (Egipt) 5:7, 6:3, 6:3
Aleksandr Iwanowicz Spirin (Rosja) – Julian Turosieński 6:4, 6:2
Finałowa runa eliminacji:
Paweł Ciaś (3) – Walerij Preobrażenskij (Rosja) 6:3, 6:2
Pierwsza runda singla:
Pol Toldeo Bague (Hiszpania) – Paweł Ciaś (Q) 6:1, 6:2
ITF Men’s Circuit: Rzym, Włochy (15 000 dolarów)
Pierwsza runda eliminacji:
Matteo Civarolo (Włochy) – Michał Dmochowski 4:6, 6:1, 6:1
VII ITF Junior Benicarlo w Benicarlo, Hiszpania (Grade 3)
Pierwsza runda singla:
Alvaro Lopez San Martin (Hiszpania, Q) – Jan Zieliński (3) 6:2, 6:4
Carlos Taberner (Hiszpania, Q) – Phillip Gresk (6) 6:2, 6:7(5), 6:4
Pierwsza runda debla:
P. Gresk, J. Zieliński (2) – P. Dominguez Alonso, E. Guell Bartrina (Hiszpania) 6:2, 3:6, 11-9
Ćwierćfinał debla:
P. Gresk, J. Zieliński (2) – V. Durasovic, C. Larriere (Norwegia, Francja) 7:5, 6:3
Półfinał debla:
P. Gresk, J. Zieliński (2) – A. Barroso Campos, F. Calvo Eman (Hiszpania) 2:6, 6:4, 10-3
Finał debla:
P. Gresk, J. Zieliński (2) – J. Jover Maestre, J. Martinez Martinez (Hiszpania) 6:2, 7:6(4)
ITF juniorów: GD Tennis Cup w Antalya, Turcja (Grade 4)
Pierwsza runda singla:
Sarp Agabigun (Turcja, 12) – Robert Wrzesiński (Q) 6:4, 2:6, 6:3
Pierwsza runda debla:
D. Stavropoulos, R. Wrzesiński (Grecja, Polska) – F. Hajizada, A. Manafali (Azejberdżan) 7:5, 7:6(3)
Druga runda debla:
D. Stavropoulos, R. Wrzesiński (Grecja, Polska) – M. Adanali, C. Hizlialp (Turcja, 1) 6:1, 1:6, 10-8
Ćwierćfinał debla:
A. Crapcenco, L. Wesseles (Rumunia, Niemcy) – D. Stavropoulos, R. Wrzesiński (Grecja, Polska) 3:6, 7:5, 11-9
ITF juniorów: San Michel International Tournament na Malcie (Grade 5)
Juniorzy
Pierwsza runda singla:
Michał Dembek (15) – bye
Druga runda singla:
Michał Dembek (15) – Ioic Juszczak (Belgia) 6:3, 7:6(3)
Trzecia runda singla:
Michał Dembek (15) – Ben Stride (Wielka Brytania, 3) 6:0, 6:4
Ćwierćfinał singla:
Gabriele Moghini (Szwajcaria, 5) – Michał Dembek (15) 3:6, 6:3, 6:2
Juniorki
Pierwsza runda singla:
Agata Świątek – Nika Kozar (Słowenia) 7:5, 6:0
Larissa Angara (Szwajcaria) – Katarzyna Kubicz (LL) 6:4, 2:6, 7:5
Elizabeth Danailova (Bułgaria, Q) – Patrycja Polańska 6:3, 6:2
Druga runda singla:
Maia Lumsden (Wielka Brytania, 3) – Agata Świątek 6:1, 6:3
Pierwsza runda debla:
Z. Marciniak, K. Wira (WC) – H. Monohan, J. Wauters (Irlandia, Belgia)
A. Buczyńska, P. Polańska (8) – bye
S. Grzywocz, A. Świątek (5) – bye
Druga runda debla:
A. Buczyńska, P. Polańska (8) – A. Akhalkatsi, A. Bljueczerwoa (Gruzja, Rosja) 6:4, 2:1 i krecz
S. Grzywocz, A. Świątek (5) – F. Abbott, C. Moxham (Wielka Brytania) 6:1, 6:7(9), 11-9
Ćwierćfinał debla:
J. Bielienowa, A. Procacci (Rosja, Włochy) – A. Buczyńska, P. Polańska (8) 6:3, 6:2
S. Grzywocz, A. Świątek (5) – N. Kozar, H. Mraz (Słowenia, 4) 6:2, 6:0
Półfinał debla:
A. Sosnowicz, M. Vondrousova (Mołdawia, Czechy) – S. Grzywocz, A. Świątek (5) 6:1, 6:3
Tennis Europe: Kvarner Junior Open w Rijece, Chorwacja
U-16 (dziewczęta)
Pierwsza runda singla:
Wiktoria Kulik (14) – Klara Radovcić (Chorwacja, WC) 6:0, 6:1
Druga runda singla:
Wiktoria Kulik (14) – Karla Dujić (Chorwacja) 6:0, 6:1
Trzecia runda singla:
Wiktoria Kulik (14) – Alessia Dario (Włochy) 6:2, 4:6, 6:2
Ćwierćfinał singla:
Lucrezia Stefanini (Włochy, 8) – Wiktoria Kulik 2:6, 6:2, 6:1
Tennis Europe: Azores Open 12 & Under 2013 w Ponta Delgada, Portugalia
U-12 (chłopcy)
Gr. H:
Makary Adamek – Ilias Zimmermann (Szwajcaria) 6:2, 2:6, 7:6(5)
Makary Adamek – Bernardo Belerique (Portugalia) 6:0, 6:0
Ćwierćfinał singla:
Makary Adamek – Francisco Correia (Portugalia) 6:1, 6:1
Półfinał singla:
Nico Schoder (Niemcy) – Makary Adamek 6:2, 6:4
Pierwsza runda debla:
M. Adamek, N. Schoder (Polska, Niemcy) – J. Alves, B. Belerique (Portugalia) 6:1, 6:0
Ćwierćfinał debla:
F. Correia, B. Serra Vieira (Portugalia) – M. Adamek, N. Schoder (Polska, Niemcy) 6:3, 7:5