Miami: Fyrstenberg i Matkowski zagrają w finale!

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali z Grigorem Dimitrovem oraz Frederikiem Nielsenem 6:4, 6:2 i po raz pierwszy w karierze wystąpią w finale turnieju Sony Open Tennis w Miami!

Początek tegorocznego sezonu był dla polskich deblistów wyjątkowo nieudany. Przed występem w Miami wygrali oni tylko trzy z dziewięciu rozegranych w 2013 roku spotkań.

Na Florydzie radzą sobie jednak kapitalnie. Pierwszy mecz „wygrali” co prawda bez gry, ale w dwóch kolejnych spotkaniach eliminowali po super tie breakach utytułowanych rywali (Kubota i Tipsarevicia, a następnie Lindstedta i Zimonjicia).

Mecz półfinałowy od początku układał się po myśli Polaków, którzy już w pierwszym gemie zdołali wywalczyć przełamanie. Przez cały set Fyrstenberg i Matkowski pewnie utrzymywali swoje podanie i wygrali 6:4.

Druga partia rozpoczęła się jeszcze lepiej, gdyż nasz duet prowadził z podwójnym przełamaniem 3:0. Dimitrov i Nielsen zdołali wygrać dwa kolejne gemy, ale były to ostatnie zdobycze bułgarsko-duńskiej party w tym spotkaniu. Mecz trwał zaledwie 55 minut.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po raz drugi wystąpili w półfinale turnieju w Miami. Trzy lata temu przegrali w tej fazie z Bhupathim o Mirnym. O swój pierwszy tytuł w Sony Open Tennis Polacy zagrają jutro z Aisma-Ul-Haq Qureshim oraz Jean-Julienem Rojerem.

Półfinał debla:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 8) – G. Dimitrov, F. Nielsen (Bułgaria, Dania) 6:4, 6:2