Miami: Agnieszka Radwańska bez szans

Serena Williams nie dała żadnych szans Agnieszce Radwańskiej. W półfinale turnieju Sony Open Tennis, Amerykanka w wielkim stylu wygrała 6:0, 6:3.

W pierwszym secie Williams zagrała tenis bliski perfekcji. Radwańska nie była w stanie niczym skutecznym odpowiedzieć. W drugiej partii pojawiło sie nieco błędów w grze Williams, a i Polka poprawiła poziom gry. Ostatecznie o losach drugiego seta zadecydowało przełamanie w szóstym gemie.

Pomimo wysokiej porażki, trudno coś zarzucić grze krakowianki. Po prostu nie była w stanie zbliżyć się do nadzwyczajnego poziomu gry liderki rankingu. W całym meczu Williams odnotowała 40 winnerów, przy 21 niewymuszonych błędach. Radwańska miała zaledwie 6 zagrań wygrywających i 12 niewymuszonych błędów.

Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu sprzed roku, ale utrzyma czwarte miejsce w rankingu. Serena Williams zagra w sobotę finał z Marią Szarapową. Biorąc pod uwagę dyspozycję tych dwóch tenisistek, zapowiada się wielki spektakl.

Gorąco dziękujemy Wam, że byliście z nami tej nocy. Mamy nadzieję, że taka forma relacji tekstowej, która trwała od godziny 23, przypadła Wam do gustu. Poniżej jej zapis.

3:6 To już koniec występu Agnieszki Radwańskiej w Miami. Serena Williams po raz kolejny pewnie wygrywa swoje podanie (do 15) i cały mecz w 66 minut.

3:5 Przy po 30 fatalny błąd Williams z forhendu (nie wykorzystana "wykładka"). a następnie wygrywający serwis Polki.

2:5 Nic nie może zrobić Agnieszka Radwańska. Serena Williams od stanu 30-15 notuje dwa asy. Łącznie w całym meczu ma ich już dwanaście!

2:4 Trzy niesamowite returny zagrała Serena i przełamuje naszą tenisistkę do 30. Ciężko będzie odwrócić losy tego meczu.

2:3 W tym gemie słabości Williams nie było. Amerykanka wygrywa gema do 0. Na koniec zobaczyliśmy dłuższą, efektowną wymianę i wygrywający forhend liderki rankingu.

2:2 Zaczynają się błędy Amerykanki. W tym gemie Serena odnotował trzy błędy, a przy 40-15 wspniały skrót zagrała Agnieszka. Brawo!

1:2 Przy 0-30 dwa asy Williams. Następnie Agnieszka popisała się wygrywjaącym returnem. Niestety Polka nie wykorzystała break pointa (wyrzuciła na aut przy próbie passing shota). Przy równowadze jeszcze jeden as Sereny. Przy kolejnej piłce dłuższa wymiana, zakończona nieudanym skrótem Williams. Amerykanka przy równowadze popisała się wygrywającym podaniem, a następnie asem z drugiego podania.

1:1 Jest gem dla Agnieszki, owacyjnie przyjety przez publiczność. Polka wybroniła przy 30-40 break point (po błędzie Amerykanki). Przy równowadze zagrała wspaniałą akcję (skrót – lob). Nasza tenisistka nie wykorzystała pierwszej przewagi, ale doprowadziła do drugiej, którą już wykorzystała (Serena wyrzuciła zagranie z forhendu na aut).

0:1 Od stanu po 30, szybko dwa punkty wygrywa Serena, kończąc nieco szczęśliwym drajw wolejem. Amerykanka w pierwszym secie odnotowała 19 winnerów, przy 7 niewymuszonych błędach.

2:40 Po zakończonym secie pojawił się na korcie w celu mobilizacji naszej tenisistki Tomasz Wiktorowiski. Oby pomogło.

0:6 Serena Williams w pierwszym secie pokazała tenis nie z tej ziemii. Agnieszka przy 15-40 obroniła setbola asem, ale przy drugiej piłce na seta wygrywający return Amerykanki. Pierwszy set trwał 25 minut. Oby druga partia wyglądała inaczej.

2:33 Roczną prenumeratę magazynu Tenisklub wygrała Pani Ewa Dyrka! Prawidłowa odpowiedź to: 12 turniejów.

0:5 Nadzwyczajna gra Sereny, która wygrywa swoje podanie do 30, popisując się kilkoma zagraniami z najwyższej półki. Na koniec zepsuty return Agnieszki.

UWAGA! Piate pytanie konkursowe – do wygrania roczna prenumerata magazynu Tenikslub!

Ile turniejów WTA w singlu wygrała w swojej karierze Agnieszka Radwańska?

Odopowiedzi proszę przesyłać na adres mailowy m.jasniewicz@tenisklub.pl, z dopiskiem "V pytanie konkursowe".

0:4 Jest źle. Od stanu 15-40 Agnieszka wygrała trzy kolejne punkty. Następnie Polka odnotowała podwójny błąd, a przy równowadze Serena popisała się wygrywającym returnem. Przy trzecim break pointcie dłuższa wymiana, zakończona wyrzuconym na aut forhendem przez krakowiankę.

0:3 Tak grająca Serena jest poza zasięgiem naszej tenisistki. Pytanie czy na takiej skuteczności Williams jest w stanie grać przez cały mecz? Tego gema Amerykanka wygrywa do 30, kończąc asem. Warto odnotować bardzo ładny wygrany punkt przez Agnieszkę, zakończonym wolejem. Niestety na razie możemy cieszyć się tylko pojedynczymi punktami.

0:2 Agnieszka niestety zaczęła od podwójnego błędu, a przy swoim podaniu wygrała tylko dwa punkty (po dwóch błędach Amerykanki). Williams bardzo mocno weszła w to spotkanie.

0:1 Imponujące otwarcie Sereny, która wyszła na mecz z Agnieszką mocno zmobilizowana. W pierwszym punkcie as Amerykanki, potem ładna akcja zakończona winnerem z forhendu i jeszcze jeden as. Przy 40-0 dłuższą wymianę wygrała krakowianka, ale przy kolejnej piłce … as Sereny (trzeci w gemie!).

2:10 Rozgrzewka już za nami. Mecz zaczyna serwisem Serena Williams.

2:09 W Miami aktualnie 20 stopni Celsjusza i niezbyt silny wiatr, chociaż istnieje ryzyko chwilowych silniejszych powiewów.

2:07 Trwa rozgrzewka tenisistek. Za kilka minut zacznie się batalia.

1:56 Przed kulminacją dzisiejszej nocy mamy dla Was jeszcze jedną niespodzianką. Na stronie dostępne jest e-wydanie kwietniowego numeru magazynu Tenisklub!

1:54 O meczu Agnieszki z Sereną wypowiedziała się na Facebooku Gabryśka Rosiak:

Fakt, Serena ma wahania formy w Miami. Tylko że Radwańska też nie jest w najlepszej dyspozycji (prawda podnosiła się po przegranych setach, ale z kim je traciła…). A niestety, ale żeby wygrać z nawet "osłabioną" Williams Aga i tak musi grać swój najlepszy tenis. Teoretycznie stawiam na szybkie zwycięstwo Amerykanki, ale w praktyce… w praktyce to tylko i aż sport. Nieraz już zaskakiwał i uczył pokory.

1:51 Relacja ze spotkania Richarda Gasqueta z Tomasem Berdychem. Miami: Gasquet ostatnim półfinalistą

1:47 No to zaczynamy końcowe odliczanie. Zapraszamy jeszcze do zapoznania się z zapowiedzią czekającego nas już wkrótce spotkania. Miami: noc z Radwańską

1:40 Cieszymy się, że wciąż jesteście z nami. Dziękujemy za odpowiedzi na czwarte pytanie konkursowe. Nie okazało się ono zbyt trudne 🙂 Kwietniowy numer magazynu Tenisklub wgrał Michał Pochopień.

Piąte pytanie pojawi się już w trakcie relacji live ze spotkania Agnieszki z Sereną, a jego stawką będzie roczna prenumerata naszego czasopisma!

UWAGA! Czwarte pytanie konkursowe!

Kto jest tytularnym sponsorem turnieju w Miami?

Odopowiedzi proszę przesyłać na adres mailowy m.jasniewicz@tenisklub.pl, z dopiskiem "IV pytanie konkursowe".

1:29 Tym samym wiemy już, że nie będzie opóźnień w meczu Agnieszki Radwańskiej z Sereną Williams. Tenisistki powinny pojwić się na korcie za ok. pół godziny!

1:28 Richard Gasquet wygrał z Tomasem Berdychem 6:3, 6:3 i został ostatnim półinalistą turnieju w Miami. O finał Francuz zagra z Andy Murrayem.

1:20 Jeszcze jedna propozycja lektury. Tym razem tekst stałego felietonisty Tenisklubu i znakomitego satyryka, Leszka Malinowskiego. Tenis (przy)ziemny: chłopaki, a płaczą…

1:13 Jeden z laureatów naszego dzisiejszego konkrusu, Piotr Owczarek wypowiedział się na Facebooku o szansach Agnieszki:

Powiem tak: Radwańska w ubiegłym roku w Miami grała swój najlepszy tenis w karierze. W każdym meczu odprawiała przeciwniczkę rezultatem 2-0, pokonując w finale Szarapową w dwóch setach, bez straty własnego podania przez cały mecz! Szkoda, że wtedy nie spotkała się z Sererną. Miałaby ogromne szanse powalczyć o zwyciestwo. Tym razem w gra Agnieszki zarówno w Kalifornii i Miami nie wygląda zbyt przekonywująco: straciła seta z niżesz notowanymi rywalkami jak: Cirstea, Rybarikova, Stephens, Flipkens. Nie sprostała Kirilenko przegrywając 1-2. Z drugiej strony Serena w tym roku jeszcze nic nie pokazała tak naprawdę. Wygrany jeden turniej w Brisbane, z dużo słabszymi przeciwniczkami i po wycofaniu się z gry Azarenki w półfinale. Po cichu więc liczę na słabsze chwile Sereny, które trzeba wykorzystać w drodze do finału.

1:05 A Richard Gasquet prowadzi już z Tomasem Berdychem 3:0 w drugim secie. Gra Francuza to czysta poezja.

01:04 Dodajmy, że w swoim debiucie w Miami Agnieszka Radwańska osiągnęła czwartą rundę, wygrywając m.in. z Martiną Hingis. Skrót tego pamiętnego meczu:

01:00 Dziękujemy za odpowiedź na trzecie pytanie konkursowe. Imponująca czujność niektórych. Zadecydowała różnica jednej minuty! Trzecim zwycięzcą jest Pan Piotr Owczarek. Prawidłowa odpowiedź: 2007 roku.

UWAGA! Trzecie pytanie konkursowe!

W którym roku Agnieszka Radwańska po raz pierwszy wystąpiła w turnieju WTA w Miami?

Odopowiedzi proszę przesyłać na adres mailowy m.jasniewicz@tenisklub.pl, z dopiskiem "III pytanie konkursowe".

00:48 Piorunująca końcówka seta w wykonaniu Gasqueta, który wygrywa pierwszą partię z podwójnym przełamaniem 6:3!

00:44 Wspaniała gra Richarda Gasqueta i prowadzenia Francuza w meczu z Berdychem 5:3. Robi się naprawdę fajne spotkanie.

00:39 Wypowiedź Daniela St z Facebooka:

Aga wygra jeśli pociśnie Serenę od samego początku. Amerykanka powoli rozpoczyna mecz i często rywalki to wykorzystują. Aga musi zrewanżować się za zeszłoroczny Wimbledon – wtedy walczyła jak lwica mimo osłabienia spowodowanego chorobą. We wtorek grała świetnie od początku do końca. Serena z kolei ma problem z nogą i będzie ją to denerwować. Aga jeśli będzie męczyć Serenę bieganiem po korcie doprowadzi do zmęczenia "kontuzjowanej" nogi i Williams to poczuje. Z Sereną trzeba grać tak, żeby za wszelką cenę nie pozwolić jej się ponownie rozkręcić. Ona jest świetna, ale można z nią wygrać. Trzymam kciuki żeby tak było tym razem. Nie chodzi o samą rywalkę, ale o doskonałą szansę na obronienie tytułu. Agnieszka jest w stanie to zrobić.

00:36 W meczu Gasquet – Berdych na razie 3:3. Ładne spotkanie, ale jak na razie bez wielkich emocji.

00:30 Dziś na naszej stonie zamieściliśmy artykuł Klaudii Jans-Ignacik z marcowego numeru magazynu Tenisklub: Podróże z rakietą: całkiem nowy scenariusz

00:25 Maria Szarapowa po dzisiejszym meczu z Jeleną Janković:

00:12 Na Facebooku bardzo ciekawie o meczu Agnieszki z Sereną wypowiedział się Adam Tatarek:

Dlaczego jestem w stanie zaryzykować niewyspanie? Odpowiedź jest prosta. Oczekuję, że te dwie wspaniałe zawodniczki stworzą świetne widowisko, takie jak większość spotkań finałowej fazy turnieju w Miami. Kto wygra? Szanse oceniam na 60:40 na korzyść Amerykanki, jednak możliwe, że Agnieszka jeszcze nigdy nie stała przed tak dużą szansą na triumf z S.Williams. Obie pokazywały już w tym turnieju chwile słabości – Aga z Rybarikovą, Serena z Moritą i Cibulkovą. Jak powinna zagrać Agnieszka? Od początku do końca konsekwentnie, odważnie, musi wykorzystać wszystkie nadarzające się okazje – grać dokładnie tak jak Dominika przez 1,5 seta. A konkretnie to zjawiać się często przy siatce ( tylko i wyłącznie po dobrze przygotowanych akcjach ), przedłużać wymiany, ruszyć Serenę z miejsca, nie dać jej wejść w rytm. A jak będzie? Za 3 godziny się dowiemy. Trzymam kciuki i nie mogę się już doczekać.

00:10 Transmija z meczu Berdycha z Gasquet leci w programie Polsat Sport. Tenisiści na razie się rozgrzewają.

00:09 Tym razem większość odpowiedzi była prawidłowa. Serena Williams jak dotąd pięciokrotnie sięgała po tytuł w Miami. Jako pierwsza prawidłowo odpowiedziała Pani Marta Będkowska.

00:03 Za moment rozpocznie się ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe turnieju meżczyzn. O prawo gry z Andy Murray’em walczyć będą Tomas Berdych i Richard Gasquet. Po tym meczu (ale nie przed godziną 2) zagrają Radwńska i Williams.

UWAGA! Drugie pytanie konkursowe!

Ile razy turniej WTA w Miami wygrała Serena Williams?

Odopowiedzi proszę przesyłać na adres mailowy m.jasniewicz@tenisklub.pl, z dopiskiem "II pytanie konkursowe".

23:57 Na temat spotkania Radwańskiej z Flipkens, jak i czekającego nas pojedynku wypowiada się dziennikarz portalu Sport.pl, Jakub Ciastoń.

23:51 W oczekiwaniu na spotkanie Agnieszki zachęcamy do lektury artykuły Andrzeja Fąfary na temat słynnego Billa Tildena – Kroniki kortowe: zaklinacz piłek

23:41 Wszyscy liczymy, że Agnieszka Radwańska zdoła dziś w nocy przełamać niemoc pojedynków z Sereną Williams. Amerykanka jest jedyną zawodniczką z czołówki z którą krakowianka nigdy nie wygrała w oficjalnym spotkaniu. Więcej o historii konfrontacji tych dwóch tenisistek: Ostatni brakujący skalp Radwańskiej.

23:38 Zachęcamy do dyskusji na temat czekającego nas meczu na naszym kanale Faceboowym (tutaj). Wybrane wypowiedzi będziemy cytować w tej relacji. Na początek opinia Michała Pochopienia: Wszystko będzie zależeć od Amerykanki, jeśli będzie miała dobry dzień to Isia stanie przed ciężkim wyzwaniem. Jeśli jednak przytrafi się podobna gra jak z Cibulkova, to dlaczego Isia ma nie poprawić H2H?

23:35 Dziękujemy za odpowiedzi na pierwsze pytanie. Cieszy fakt, że wszystkie nadesłane odpowiedzi były prawidłowe. Pierwszym zwycięzcą został Dawid Komorowski. Wkrótce kolejne pytanie.

UWAGA! Pierwsze pytanie konkursowe!

Jaki był dokładny wynik ubiegłorocznego finału turnieju w Miami, pomiędzy Agnieszką Radwańską a Marią Szarapową?

Odopowiedzi proszę przesyłać na adres mailowy m.jasniewicz@tenisklub.pl, z dopiskiem "I pytanie konkursowe".

23:25 Istotne dla nas rozstrzygnięcie padło w meczu deblowym. Grigor Dimitrov oraz Fredrik Nielsen wygrali z Tommy Haasem i Xavierem Malisse 6:4, 2:6, 10-7. Tym samym to Bułgar i Duńczyk będą rywalami Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego w jutrzejszym półfinale.

23:20 Za nami już dziś dwa mecze singlowe. W turnieju kobiet pierwszą finalistką została Maria Szarapowa, która pokonała, a w zasdzie rozbiła, Jelenę Janković 6:2, 6:1 (czytaj). W trzecim meczu ćwierćfinałowym mężczyzn Andy Murray wygrał z Marine Ciliciem 6:4, 6:3 (czytaj).

23:12 Pytanie konkursowe, którego stawką będzie roczna prenumerata magazynu, zostanie zadane już podczas relacji z meczu Agnieszki z Sereną. Wygra ten kto pierwszy prawidłowo odpowie na pytanie. Osoba, która wygra prenumeratę nie będzie brana przy podziale kwietniowych numerów czasopisma. Egzemplarze magazynu zostaną rozesłane po Świętach Wielkanocnych!

23:08 Mamy dziś do rozdania pięć egzemplarzy kwietniowego numeru Tenisklub, a także rocznę prenumeratę naszczego czasopisma! Egzemplarz gazety otrzymają osoby, które najszybciej i oczywiście prawidłowo, odpowiedzą na jedno z czterech pytań. Piąta osoba zostanie rozlosowana spośród pozostałych uczetników, którzy prawidłowo odpowiedzieli na przynajmniej jedno z pytań. Jedna osoba może rywalizoać tylko o jeden egzemplarz magazynu!