Miami: wspaniałe zwycięstwo Radwańskiej – zagra w półfinale z Williams!

Agnieszka Radwańska, po pięknym meczu, wygrała z Kirsten Flipkens 4:6, 6:4, 6:2 i w czwartek zagra z Sereną Williams, w półfinale turnieju w Miami.

To było naprawdę niezwykle atrakcyjne spotkanie. Obie tenisistki bardzo często próbował wypadów do siatki, a także kombinacyjnych, urozmaiconych zagrań. Do historii tenisa przejdzie wolej z „pół obrotu”, zagrany przez krakowiankę w połowie drugiego seta (filmik z tym zagraniem znaleźć można w zapisie naszej relacji tekstowej).

Co najważniejsze Agnieszka Radwańska po raz kolejny udowodniła, że potrafi wyciągać wnioski w trakcie meczu. Po przegranym pierwszym secie, zaczęła grać bardzie agresywnie, wielokrotnie zaskakiwała rywalkę akcjami serve & wolej.

Flipkens również pokazała w tym meczu wiele bardzo efektownego tenisa, ale w ostatecznym rozrachunku musiała uznać wyższość obrończyni tytułu.

Teraz przed Agnieszką Radwańską zasłużony dzień odpoczynku, a w czwartek batalia z Sereną Williams.

Poniżej zapis relacji tekstowej ze spotkania Radwańskiej i Flipkens:

6:2 Koniec meczu! Agnieszka Radwańska w półfinale turnieju w Miami! Belgijka obroniła pierwszego meczbola akcją przy siatce, ale przy równowadze pomyliła się ze smecza. Ostatnią piłkę tego spotkania zakończyłą z kolei nasza tenisistka skutecznym smeczem!

5:2 Niestety to jeszcze nie koniec. Agnieszka zaczęła gema od udanej akcji przy siatce, ale zakończyła podwójnym błędem.

5:1 Zasłużony gem dla Kirsten Flipkens, wygrany do 30 (po dwóch podwójnych błędach Belgijki). Zaczęło mocniej wiać w Miami.

5:0 Fenomenalne widowisko! Agnieszka wygrywa swoje podanie do 15, kończąc skuteczną akcją przy siatce. Wcześniej bardzo efektowny lob Polki. Piękny tenis!

4:0 Zaczęła Flipkens od podwójnego błędu, a następnie przegrała również trzy kolejne piłki. Polka popisała się w tym gemie ładnym passing shotem, ale trzy pozostałe punkty to niewymuszone błędy Belgijki.

3:0 Agnieszka znowu popisała się w tym gemie niewzywkle efektownym winnerem. a przy 40-15 bardzo mądym passing shotem. Taką Radwańską chcemy oglądać!

2:0 Nie wykorzystała Belgijka piłki gemowej, zaś przy break pointcie wspaniły skrótki Agnieszki Radwańskiej. Jest dobrze, oby tak dalej! Krakowianka mocno zmbolizowana!

1:0 Ciąg dalszy mądrej grzy Agnieszki, która od stanu pod 30 wygrała dwa kolejne punkty. Przy ostatnie piłce bardzo sprytny, wyrzucający serwis na bekhend Belgijki.

6:4 Set dla Agnieszki! Bardzo mądra gra naszej zawodniczki i nerwowa postawa Belgijki. Przy 0-40 Flipkens wybroniła setbola wygrywającym serwisem, ale przy kolejnej piłce Flipkens minimalnie się pomyliła przy próbie zagrania loba. Przed nami trzeci set!

5:4 Co za tenis, brak słów! Obie tenisistki często atakują do siatki. Polka kilkukrotnie zdecydowała się na akcje serve & wolej. W tym gemie przyniosła ona efektownie wygrany punkt. Ostatecznie Radwańska wygrywa gema do 30.

4:4 Od 0-30 Belgijka wygrała cztery kolejne punkty, kończąc gema potężnym forhednem po linii.

Tym zagraniem Agnieszka wprawiła w osłupienie wszystkich, a szczególnie swoją rywalkę:

4:3 Niewzywkle różnorodny tenis dziś oglądamy. Były w tym gemie skróty, loby, akcje przy siatce. Polka wygrywa swoje podanie do 30, kończąc pewnym smeczem.

3:3 Wygrywa Flipkens swoje podanie do 30, kończąc znakomitym skrótem. Robi się coraz bardziej nerwowo. Agnieszka będzie teraz serwować nowymi piłkami.

3:2 Niestety słabszy moment w grze krakowianki. Przy 15-40 Radwańska wybroniła się akcją serve & wolej. ale przy kolejnej piłce świetne minięcie Flipkens z bekhednu.

3:1 Cały czas oglądamy świetne widowisko. Flipkens wygrywa swoje podanie do 15, kończąc potężny forhendem. Teraz najważniejsze pilnować swojego podania.

3:0 Natchniona Radwańska wygrywa gema do 15. Drugi punkt tego gema będzie pokazywany wielokrotnie.

Mieliśmy punkt turnieju w trzecim gemie tego meczu. Agnieszka zagrała woleja z pół obrotu. Coś niewiarygodnego, czegoś takiego jeszcze nie widziałem!

2:0 Bardzo nierównoa w tym gemie Flipkens. Przy po 30 podwójny błąd Belgijki, a następnie wspaniały return Polki – wygrywający bekhedn po linii! Teraz idziemy za ciosem!

1:0 Ważne otwarcie Polki. Agnieszka zaczęła drugą partię wyraźnie bardziej agresywnie, dynamicznie i wygrywa swoje podanie do 30. Należy też odnotować, że po pierwszym secie na korcie pojawił się Tomasz Wiktorowski.

4:6 Agnieszka zdołała wybronić przy 30-40 setobla (po długiej i nieco przypadkowej wymianie z głębi kortu), ale Flipkens doprowadziła do drugiej okazji na skończenie seta i tą szansę wykorzystała, grając wygrywającego smecza.

4:5 Przy 15-30 wspaniały skrót Polki. Następnie długa, bardzo ciekawa wymiana, podczas której nasza tenisistka zmusiła Belgijkę do błędu. Przy 40-30 niestety podwójny błąd serwisowy krakowianki. Radwańska zdołała jednak zapisać na swoje konto dwa kolejne punkty, kończąc gema efektownym forhendem po linii.

3:5 Szoda tego gema, bo Polka popełniła w nim dwa stosunkowo proste błędy, którz rzadko jej się przytrafiają. Flipkens wygrywa swoje podanie do 30 i gem dzieli ją od wygrania pierwszego seta.

3:4 Kapitalny gem Agnieszki, która dokonywała cudów w defensywie, czym wyraźnie zdeprymowała rywalkę. Polka wygrywa swoje podanie do 30. Wszystko w tym secie pozostaje otwarte.

2:4 Pierwsza wyraźna słabość Flipkens, która odnotowała w tym gemie trzy duże błędy (w tym jeden przez podwójny błąd serwisowy), a do tego Agnieszka dołożyła wspaniały return w linię.

1:4 Znakomity tenis grają Polka i Belgijka. Flipekns zaczęła od wygrywającego returnu. Nastęnie zobaczyliśmy bardzo efektowną, kombinacyjną akcję z obu stron, wygraną przez Polkę. Przy 40-30 Flipkens popisała się idealnym lobem. Przy równowadze Belgijka efektowną akcją przy siatce doprowadziła do break pointa, którego wykorzystała zagrywając skutecznego skróta. Kirsten gra jak natchniona, pytanie czy będzie w stanie utrzymać ten poziom przez cały mecz?

1:3 Bardzo pewna i wciąż ofensywna Flipkens. Przy 40-0 doskonały return Agnieszki w linię, ale przy kolejnej piłce nieudany skrót naszej tenisistki.

1:2 Niestety break dla Belgijki. Przy po 30 Agnieszka wpakowało bekhedn w pół siatki, ale przy break pointcie Flipkens popisała się potężnym krosem z forhendu. Widać, że Kirsten jest bardzo bojowo nastawiona do tego spotkania.

1:1 Co za wspaniały początek meczu. Zobaczyliśmy już sporo ładnych zagrań z obu stron. Najefektowniejszy punkt w tym gemie dla Agnieszki (zakończony wygrywającym forhendem po linii), ale to Beglijka wygrała tą rozgrywkę do 30.

1:0 Bardzo efektowny początek z obu stron. Agnieszka w pierwszej piłce zaprezentowała wspaniałego woleja. Belgijka również wygrała dwa ładne punkty, ale ostatecznie Polka wygrywa swoje podanie do 30.

00:39 Zaczyna Polka.

00:38 Dziś idealne wawrunki do gry. 19 stopni Celsjusza w Miami i nizebyt silny wiatr, który w pierwszych dniach turnieju niemiłosernie dokuczał tenisistom i tenisistkom.

00:33 Trwa rozgrzewka. Liczymy na dwudzieste trzecie zwycięstwo w sezonie Agnieszki, ale na pewno nie będzie to łatwa przeprawa. Wiadomo też, że w półfinale czeka już Serena Williams.

00:30 Spotkanie Agnieszki z Belgijką otwiera dzisiejszą sesję wieczorną w Miami. Zapowiedź tego meczu możecie przeczytać tutaj