Miami: Janowicz żegna się z turniejem

Jerzy Janowicz, po słabym spotkaniu, przegrał z Thomazem Belluccim 6:7(5), 6:3, 3:6 i na drugiej rundzie zakończył występ w turnieju Sony Open Tennis w Miami.

Było to dziwne, "rwane" spotkanie. Janowicz rozpoczął bardzo dobrze, pokazał sporo efektownych zagrań. Niestety nie wykorzystał przewagi przełamania w pierwszym secie i przegrał go w tie breaku. W drugiej partii Polak znowu roztrwonił przewagę przełamania, ale ze sporą pomocą Bellucciego wywalczył kolejnego breaka w ósmym gemie, a następnie zakończył partię własnym podaniem.

Decydującego seta Bellucci rozpoczął od wygrania trzech pierwszych gemów i przewagę utrzymał do końca. Mecz trwał dwie godziny oraz 25 minut.

Polak popełnił w tym spotkaniu zdecydowanie zbyt dużą ilość prostych błędów, często podejmował złe decyzje co do wyboru zagrań, a także dawał się prowokować publiczności. Należy też podkreślić, że zachowanie kibiców Brazylijczyka było poniżej jakiekolwiek krytyki.

Zapis relacji ze spotkania Janowicza i Bellucciego:

3:6 Nie pozostawił złudzeń w tym gemie Bellucci, wygrywając do 0, kończąc asem. Koniec turnieju dla Janowicza.

3:5 Janowicz wygrywa podanie do 15, po raz kolejny kończąc asem. No i co teraz?

Do czwartej rundy turnieju w Miami awansowała Agnieszka Radwańska!

2:5 Jedyną piłkę w tym gemie Janowicz wygrał przez podwójny błąd Brazylijczyka. Będzie ciężko wyjść z opresji.

2:4 Walka trwa. Polak wygrywa gema do 15, finalizując go asem. Nie jest to może najpiękniejsze spotkanie, ale nerwy duże.

1:4 Janowicz sprawia wrażenie nieco zrezygnowanego. Co prawda wygrał pierwszą piłkę w tym gemie, ale cztery kolejne dla Bellucciego. Przy piłce na gema Brazylijczyk popisał się ładnym stop wolejem.

1:3 Dobrze. Co prawda przy 40-0 podwójny błąd serwisowy Polaka (oczywiście nie obyło się bez oklasków ze strony publiczności). Drugiej piłki na wygranie gema Jerzyk również nie wykorzystał, ale przy trzeciej odnotował asa.

0:3 Fatalnie! Było 15-40, ale Bellucci zdołał wyjść z opresji. Wielka szkoda szczególnie drugiego break pointa, przy którym Polak przegrał dłuższą wymianę z głębi kortu, wyrzucając piłkę na aut. Bardzo trudna sytuacja naszego tenisisty, ale na pewno losy tego meczu są jeszcze do odwrócenia.

0:2 Przy po 30 efektowanie wygrany punkt przez Bellucciego, który doszedł do skrótu Polaka i zagrał wygrywający wolej. Przy break pointcie błąd z forhendu Janowicza. Jest źle. Bardzo nerwowo na trybunach. "Kibice" nieustannie prowokują naszego tenisistę, a ten niestety daje się prowokować.

0:1 Od 0-30 Bellucci wygrywa przy swoim podaniu cztery kolejne punkty. koncząc wygrywajacym serwisem.

20:10 Tym razem kort na chwilę opuścił Jerzy Janowicz. Zwycięzca tego spotkania zagra w trzeciej rundzie z Andreasem Seppim.

6:3 Zaczęło się bardzo nerwowo, gdyż pierwsze dwie piłki wygrał Bellucci. Od stanu 0-30, ze sporą dawką szczęścia, Janowicz zdołał zapisać na swoje konto cztery kolejne punkty, kończąc seta świetnym skrótem! Przed nami trzecia partia.

5:3 Przełamanie dla Polaka! Brazylijczyk nie wykorzystał piłki na gema, a od stanu równowagi popełnił dwa podwójne błędy! Teraz Janowicz serwuje na wygranie seta.

4:3 Bardzo dobry gem Janowicza, wygrany na słucho i zakończony asem. Był to chyba najkrótszy gem tego spotkania (jak dotąd). Teraz prosimy iść za ciosem!

3:3 Pewnie wygrany gem przez Brazylijczyka. Przy 40-0 Brazylijczyk pomylił się przy próbie zagrania skróta, ale następnie popisał się skutecznym zagraniem z forhendu.

19:50 Problemy zdrowotne Bellucciego. Pomoc medyczna na korcie. Najprawdopodobniej chodzi o prawą pachwinę.

Niestety Agnieszka Radwańska przegała seta z Magdalneą Rybarikovą 2:6 i o losach awansu do czwartej rundy zadecyduje trzecia partia.

3:2 Przy 15-30 as serwisowy Polaka, ale za moment podwójny błąd. Break point Polak wybronił wygrywającym serwisem. Przy kolejnej równowadze wspaniały return Bellucciego. Kolejną szansę Bellucci wykorzystał. Bardzo nerwowo na trybunach, Kibice Brazyliczyka zachowują się wyjątkowo nieelegancko.

3:1 Zaczął Janowicz od dwóch błędów. Potem był nieudany skrót Bellucciego i cudowny winner z forhendu Polaka. Przy po 30 kapitalny return naszego tenisisty. Bellucci zdoła wybronić break point. Przy równowadze długa wymiana wygrana przez Brazylijczyka, który następnie zakończył gema wygrywającym serwisem na ciało.

3:0 Janowicz znów wchodzi na wysokie obroty! Polak wygrywa podanie do 15. Nerwy Brazylijczyka, który zaczyna dysksuje z sędzią stołowym. Polak kończy gema asem

2:0 Przy 30-15 wspaniały wygrywający return z bekhendu Polaka, następnie podwójny błąd serwisowy Bellucciego, a przy break pointcie Brazylijczyk pakuje pilkę z forhendu w pół siatki.

1:0 Od stanu po 15 Janowicz pewnie wygrywa trzy kolejne punkty, kończąc wygrywającym drugim serwisem.

Niespodzianka na korcie numer 3. Garbine Muguruza wygrała pierwszego seta z Caroline Wozniacki 6:2. A my wracamy do spotkania Janowicza i Bellucciego.

19:25 Na korcie numer 1 przedłuża się przerwa. Kort opuścił na chwilę Bellucci.

W miedzyczasie Agnieszka Radwańska wygrała tie breaka pierwszego seta z Magdaleną Rybarikovą 7-5!

5-7 Polak wyrzuca piłkę z bekhendu i przegrywa pierwszego seta.
5-6
Janowicz wygrywa wymianę z głębi kortu.
4-6
Skuteczna akcja Polaka przy siatce i setbol obroniony.
3-6
Fatalny błąd Janowicza z returnu
3-5
Nieduży aut Bellucciego.
2:5
Pogubił się Polak i psuje kolejne zagranie przy siatce. Trunda sytuacja.
2-4
Zepsuty stosunkowo prosty wolej Janowicza.
2-3
Minimalny błąd łodzianina.
2-2
Mimi break odrobiony. Bellucci pakuje piłkę w pół siatki.
1-2
Tym razem forhend Polaka skuteczny.
0-2
Kolejny wyrzucony na aut forhend Jerzyka
0-1
Błąd z forhendu Polaka.

6:6 Zaczął Janowicz od podwójnego błędu, co spotkało się z oklasami fanów Brazylijczyka, co z kolei nasz tenisista skwitował ironicznymi pokłonami. Po tej specyficznej scenie wyraźny błąd naszego tenisisty z forhendu. Janowicz doprowadził do stanu po 30 i znów odnotował podwójny błąd! Polak zdołał wybronić setbola po wymianie z głębi kortu i w końcu doprowadził do tie breaka. Nerwowo na korcie, nerwowo na trybunach. Przed nami tie break!

5:6 Przy po 15 świetny return Polaka, ale nastepne trzy piłki wygrał jednak Bellucci (po serii błędów z returnu Jerzyka).

Na korcie Grandstand Agnieszka Rawdańska i Magdalena Rybarikova zaczynają tie breaka. W meczu Janowicza taki scenariusz też prawdopodobny.

5:5 Zaczął Janowicz od podwójnego błędu, potem wygrał dwie piłki dzięki dobremu serwisowi. Przy 30-15 kompletnie nieudana próba przy skórcie. Przy po 30 łodzianin przegrał wymianę z głębi kortu, co dało Brazylijczykowi setbola. Polak obronił się wygrywającym serwisem. Przy równowadze kolejny podwójny błąd Janowicza. Łodzianin ponownie wybronił się pierwszym serwisem, a następnie doprowadził do przewagi. Przy piłce na gema znów podwójny błąd naszego tenisisty (trzeci w gemie!). W końcu jednak łodzianin zdołał zwycięsko zakończyć tego bardzo ważnego  gema!

4:5 Po znakomitym początku Janowicza teraz wyraźna "zadyszka" u Polaka. Bellucci natomiast idzie za ciosem i wygrywa swoje podanie do 15. Za dużo błędów u łodzianina.

4:4 Przy po 15 przepiękne minięcie Bellucciego z forhendu. Kolejną piłkę również wygrał Brazylijczyk (po nieudanym lobie Jerzyka). Przy break pointcie … podwójny błąd serwisowy naszego tenisisty. Bellucci głośno dopingowany (niekoniecznie elegancko).

4:3 W tym gemie Janowicz grał głównie "na wiwat". Brazyliczyk wygrywa podanie do 15. Dosyć mocno wieje w Miami, ale deszcze tak jak wczoraj raczej tenisistom nie przeszkodzi.

4:2 Na razie przy własnym podaniu Janowicz ma wszystko pod kontrolą. Polak wygrywa do 30, kończąc bardzo efektownym minięciem.

3:2 Co za kapitalna gra Polaka. Trudno opisać słowami poszczególne akcje, bo są one naprawdę nietuziknowe, ale Polak jak na razie zachwyca. Bellucci z pomocą serwisu wyszedł jednak z opresji, wybronił break point i utrzymał podanie.

3:1 Wspaniała postawa Janowicza. Przy 30-0 Polak popisał się dwoma perfekcyjnymi skrótami. Jerzyk gra w okularach przeciwsłonecznych.

2:1 Jest przełamanie dla Janowicza, który wygrał trzy ostatnie piłki w gemie. Na koniec dosyć pechowo Brazylijczyk, który trafił ostatnią piłkę ramą. Bardzo pewna gra Polaka. Wygląda to obiecująco.

1:1 Polak też rozpoczyna swój serwis od wygrania gema do 15, kończąc efektownym krosem z bekhendu.

0:1 Jerzyk rozpoczął od szczęśliwie wygranego skrótu (piłka poszła po taśmie), ale potem szybko wygrane cztery punkty przez Bellucciego. Janowicz zaczyna od grania na ogromnym ryzyku.

18:15 Spotkanie rozpoczyna Thomaz Bellucci.

18:11 Liczymy na lepsze wieści w kolejnych polskich spotkaniach dziś w Miami. Trwa już rozgrzewka Janowicza i Bellucciego. Więcej o czekającym nas meczu możecie przeczytać tutaj.