Miami: Agnieszka Radwańska zgodnie z planem

Agnieszka Radwańska od pewnego zwycięstwa rozpoczęła rywalizację o obronę tytułu w Miami. W drugiej rundzie Polka pokonała Su-Wei Hsieh 6:3, 6:2. Kolejną rywalką tenisistki z Krakowa będzie Mona Barthel lub Magdalena Rybarikova.

Radwańska rozpoczęła mecz z Tajwanką od wygrania trzech pierwszych gemów. Co prawda Hsieh zdołała doprowadzić od stanu 3:4 i własnego podania, ale od tego momentu przegrała trzy kolejne gemy.

W drugim secie Polka zapisała na swoje konto pierwsze cztery gemy i tym razem do końca skutecznie pilnowała podania. Mecz trwał godzinę oraz pięć minut. Kolejny mecz Agnieszki Radwańskiej w sobotę. Jutro z kolei Urszula Radwańska zagra z Aną Ivanović.

Poniżej zapis relacji tekstowej z meczu Polki i Tajwanki. My zapraszamy jednocześnie na relację ze spotkania Łukasza Kubota z Frankiem Danceviciem. Początek za ok. godzinę!

6:2 Agnieszka Radwańska wygrywa ostatniego gema tego spotkania na słucho! Mecz kończy się po 65 minutach rywalizacji. Brawo Agnieszka!

5:2 Hsieh od stanu po 30 zapisuje na konto dwa kolejne punkty. Miejmy nadzieję, że po zmianie stron krakowianka zakończy spotkanie własnym podaniem.

5:1 Ten mecz już raczej długo nie potrwa. Agnieszka wygrywa swoje podanie do 15, kończąc asem (szóstym w spotkaniu)!

4:1 Hsieh zapisuje pierwszego gema w tym secie, wygrywając swoje podanie do 30.

4:0 Wygląda na to, że wszystko pod kontrolą. Agnieszka wygrywa swoje podanie do 15. Pierwszy serwis wciąz jednak nie za bardzo funkcjonuje.

Janowicz i Mayer wygrali pierwszego seta z Qureshim oraz Rojerem 6:4!

3:0 Coraz bardziej spotkanie to zaczyna przypominać wczorajszy mecz Uli. Hsieh od 0-40 obroniła dwa break pointy, ale trzeciego nie zdołała. Tym samym Agnieszka Radwańska zyskuje przewagę podwójnego przełamania!

2:0 Polka po raz kolejny broni break point w tym meczu asem serwisowym i wygrywa gema na przewagi. Co ciekawe Agnieszka w tym gemie trafiła tylko dwa z dzisięciu pierwszych podań!

1:0 Agnieszka rozpoczęła seta od przełamania, wykorzystując już pierwszą ku temu okazję (przy 30-40)!

W spotkaniu deblowym Janowicz i Mayer prowadzą z Qureshim oraz Rojerem 5:3!

6:3 Nerwowa końcówka seta. Polka wygrała dwa pierwsze punkty, trzy kolejne powędrowały jednak na konto Hsieh. Krakowianka obroniła break point, ale za chwilę Tajwanka doprowadziła do kolejnej okazji na przełamania. Tym razem Agnieszka wybroniła sią asem, a za momen dołożyła jeszcze jeden winner z serwisu!  Nasza tenisistka wykorzystała pierwszego setbola i wygrała całą partię w 34 minuty.

5:3 I znowu jest dobrze! Przy 30-15 Hsieh popełniła podwójny błąd, a następne dwa punky szybko wygrała Agnieszka Radwańska. Teraz Polka będzie serwować na wygranie pierwszego seta.

4:3 Hsieh odrabia stratę przełamania. Agnieszka wygrała pierwszą piłkę w tym gemie, ale niespodziewanie cztery kolejne należały do Tajwanki.

4:2 Skutecznie trafiała w tym gemie Hsieh pierwszym podaniem i wygrała do 30.

4:1 Agnieszka w miarę pewnie utrzymuje swoje podanie, od stanu po 30 wygrywając dwa kolejne punkty. Na razie bez większych nerwów 🙂

3:1 Przy 40-15 podwójny błąd Tajwanki (trzeci w meczu), ale kolejną piłkę wygrała i notuje pierwszego gema na swoje konto.

Jedynym zaplanowanym na 16 spotkaniem, które jeszcze się nie rozpoczęło jest deblowy pojedynek Jerzego Janowicza. Trudno powiedzieć dlaczego.

3:0 Szybki gem dla Radwańskiej, wygrany do 15. Warto odnotować pierwszego asa w meczu Polki. Oby tak dalej!

2:0 Dobry początek Agnieszki! Hsieh przy 30-40 obroniła break point, ale za moment popełniła podwójny błąd (drugi w gemie). Tą okazję krakowianka już wykorzystała.

1:0 Pierwszą piłkę w meczu wygrała Hsieh, ale cztery kolejne lądują na konto Agnieszki. Polka wygrała w gemie otwarcia aż trzy piłki po drugim podaniu.

16:10 Zwyciężczyni meczu zagra w trzeciej rundzie z Moną Barthel (nr 27) lub Magdaleną Rybarikovą.

16:08 Trzeba przyznać, że dzisiejsza rywalka Agnieszki jest niezwykle sympatyczną osobą:

16:06 Zaczęliśmy relację od drobnej pomyłki 🙂 Mecz rozpocznie jednak Agnieszka Radwańska.

16:03 Agnieszka Radwańska i Su-Wei Hsieh grają ze sobą po raz pierwszy. Tajwanka wygrała w ubiegłym roku z Ulą (w trzech setach w Kantonie)

16:00 Wiadomo już, że mecz rozpocznie 38. w rankingu Hsieh.

15:58 Spotkanie Polki z Tajwanką otwiera dziesiejszą rywalizację na korcie centralnym, a zarazem jest pierwszym mecze drugiej rundy turnieju kobiet. Równolegle rozgrywane będą jeszcze dwa inne mecze WTA (m.in. powracającej po kontuzji Na Li z Kiki Bertens), zaś na korcie numer dziewięc rozpocznie się za moment pojedynek deblowy Jerzego Janowicz i Floriana Mayera z Quershim oraz Rojerem.