Indian Wells: półfinał debla nie dla Kubota

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Janko Tipsarević byli bliscy wyeliminowania braci Bryanów w ćwierćfinale zmagań w Indian Wells. Ostatecznie to jednak utytułowani bliźniacy wyszli z potyczki obronną ręką, zwyciężając 6:7(4), 6:4, 10-7.

Polak i Serb w Indian Wells spisywali się znakomicie, na każdym kroku dowodząc, że współpraca między nimi układa się znakomicie. Tak samo było w ćwierćfinale przeciwko najlepszej parze deblowej świata. Kubot i Tipsarević od początku grali na bardzo wysokim poziomie, nawet na krok nie ustępując rywalom.

W pierwszym secie obie pary szybko zaliczyły po jednym przełamaniu, a następnie skutecznie broniły swoich gemów serwisowych. W tiebreaku górą był polsko-serbski debel. W dodatkowej rozgrywce Kubot i Tipsarević przegrywali 2-3, ale potem podkręcili tempo, wygrali 5 z 6 punktów i wykorzystali pierwszą piłkę setową. Po 49 minutach gry objęli prowadzenie.

Niewiele brakowało, by podbudowani zwycięstwem w pierwszym secie na swoją korzyść rozstrzygnęli także następnego. W 2. i 4. gemie kolejnej partii Kubot i Tipsarević mieli po jednej szansie na przełamanie, ale Amerykanie zdołali wykaraskać się z opresji. Niewykorzystane okazje zemściły się na Polaku i Serbie pod koniec seta. W 9. gemie bracia Bryanowie wywalczyli przełamanie, a chwilę później przypieczętowali wygraną w partii.

Supertiebreak długo nie potrafił wskazać, która z par awansuje do półfinału turnieju. Pary szły łeb w łeb do stanu 5:5. Końcówka należała jednak do Amerykanów. Bracia Bryanowie zwyciężyli w rozstrzygającej rozgrywce 10-7 i po ponad półtorej godzinie walki zapewnili sobie miejsce w półfinale.

Ćwierćfinał debla:
B. Bryan, M. Bryan (USA, 1) – Ł. Kubot, J. Tipsarević (Polska, Serbia) 6:7(4), 6:4, 10-7