Sarajewo: Przysiężny przegrywa w tie breaku trzeciego seta

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Michał Przysiężny przegrał z Simonem Greulem 6:7(2), 7:5, 6:7(4), a pierwszej rundzie challengera w Sarajewie.

Polski tenisista mógł mówić o pechu w losowaniu, gdyż już w pierwszej rundzie trafił na rozstawionego rywala, 156. tenisistę rankingu ATP. Mecz miał jednak niezwykle zacięty przebieg, z częstą zmianą sytuacji na korcie.

W pierwszym secie nie doszło do żadnego przełamania, a w tie breaku wyraźnie górą był rozstawiony z „piątką” Greul. W drugiej partii Przysiężny prowadził 5:2, Niemiec zdołał doprowadzić do wyrównania, ale od stanu 5:5 przegrał dwa kolejne gemy.

W decydującym secie to tenisista niemiecki prowadził 5:3, a Polak straty odrobił. O losach mecz zadecydował ostatecznie tie break. Przy wyniku 4-4 Przysiężny przegrał piłkę przy własnym podaniu (Greul popisał się znakomitym minięciem), a następnie Niemiec dołożył dwa kolejne punkty. Spotkanie trwało dwie godziny oraz 14 minut.

Simon Greul (Niemcy, 5) – Michał Przysiężny (Polska) 7:6(2), 5:7, 7:6(4)