Indian Wells: Radwańska w 4. rundzie!

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska pokonała Jamie Hampton 6:0, 7:6(4) i awansowała do 4. rundy turnieju w Indian Wells. O awans do ćwierćfinału zagra z Wiktorią Azarenką.

Krakowianka, która we wcześniejszej fazie zmagań rozprawiła się z faworyzowaną Sloane Stephens, potwierdziła w starciu z kolejną Amerykanką, że znajduje się w znakomitej formie. Młodsza z sióstr Radwańskich przegrała z Hampton w Australian Open, żegnając się z turniejem już po pierwszej rundzie. Teraz nie dała rywalce żadnych szans.

Pierwszy set był w wykonaniu Polki niemal bezbłędny. Krakowianka od pierwszej do ostatniej piłki tej części gry prezentowała się lepiej od reprezentantki gospodarzy. W całej partii Radwańska straciła zaledwie 8 punktów! Polka potrzebowała jedynie 20 minut, żeby rozbić rywalkę 6:0.

W drugiej partii Hampton zdołała otrząsnąć się po ciosie, jaki otrzymała na początku spotkania. Wprawdzie w 3. gemie straciła swoje podanie, lecz chwilę później odrobiła straty, po raz pierwszy mecz przełamując Polkę. Od tego momentu tenisistki pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe i o wygranej musiał zadecydować tiebreak. A w nim ponownie lepsza okazała się Polka. Radwańska ostatecznie po niespełna półtorej godzinie zwyciężyła 6:0, 7:6(4) i awansowała do 4. rundy zmagań w Indian Wells.

Dzięki wygranej krakowianka zapewniła sobie 140 punktów do rankingu WTA, a także premię w wysokości 52 tys. dolarów. O poprawienie tego wyniku będzie jej jednak bardzo trudno. W kolejnym spotkaniu zmierzy się z Azarenką. Wiceliderka rankingu WTA miała drobne problemy z Kirsten Flipkens, ale ostatecznie zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:0.