Irapuato: Sawczuk lepsza od Piter

/ Jarosław Skoczylas , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz/Mediasport

Katarzyna Piter przegrała 6:7(7), 4:6 z Ukrainką Olgą Sawczuk w półfinale turnieju Guanajuato Open 2013 (pula nagród 25 tysięcy dolarów), który rozgrywany jest w meksykańskim Irapuato.

Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana. O zwycięstwie Olgi Sawczuk – sklasyfikowanej na 208. pozycji w rankingu WTA – zadecydował dopiero zacięty tie-break. Na początku drugiego seta oglądaliśmy na korcie zdecydowaną przewagę Polki, który objęła wysokie prowadzenie 4:1 i wydawało się, że za chwilę rozgrywany będzie trzeci i decydujący set.

Wówczas jednak do głosu doszła starsza o cztery lata i znacznie bardziej doświadczona Sawczuk, która w 2008 roku zajmowała 79. miejsce w rankingu WTA. 25-letnia zawodniczka z Doniecka wygrała pięć kolejnych gemów i cały półfinał w dwóch setach.

Za przejście eliminacji w Irapuato i awans do półfinału, Katarzyna Piter otrzyma 25 punktów do rankingu WTA, co pozwoli jej na znaczny awans w klasyfikacji światowej. Aktualnie 22-letnia Poznanianka sklasyfikowana jest na 359. miejscu (najwyżej była 213. w sierpniu 2010 roku). Polska tenisistka od 25 marca zagra w turnieju Seb Tallin Open w Estonii (pula nagród 25 tysięcy dolarów).