Acapulco: Kubot sięga po tytuł w deblu!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i David Marrero w znakomitym stylu sięgnęli po tytuł na ziemnych kortach w Acapulco. Rozstawiona z „dwójką” polsko-hiszpańska para pokonała w finale Simone Bolelliego oraz Fabio Fogniniego 7:5, 6:2!

Kubot i Marrero szybko zdobyli pierwszego breaka, ale Włosi od stanu 1:4 zdołali zapisać na swoje konto trzy kolejne gemy. Przy stanie 6:5 „nasza” para wywalczyła drugie przełamanie, które jednocześnie oznaczało koniec seta.

W drugiej partii Polak oraz Hiszpan prowadzili już 5:1. W tym momencie Włosi wywalczyli przełamanie, by po chwili gładko przegrać swoje podanie. Mecz skończył się po siedemdziesięciu minutach.

Łukasz Kubot oraz David Marrero w całym turnieju nie stracili nawet seta. Za sukces w Acapulco zainkasują 86 200 dolarów (do podziału) oraz po 500 punktów rankingowych.

Dla polskiego tenisisty to ósmy wygrany turniej deblowy ATP Tour, a drugi osiągnięty w Acapulco (trzy lata temu triumfował tu w parze z Oliverem Marachem).

Finał debla:
D. Marrero, Ł. Kubot (Hiszpania, Polska, 2) – S. Bolelli, F. Fognini (Włochy) 7:5, 6:3