Acapulco: Kubot w półfinale debla

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Łukasza Kubot i David Marrero pokonali Daniele Braccialiego i i Lukasa Dlouhy 6:2, 7:6(1) i awansowali do półfinału zmagań w Acapulco. O finał zagrają z Thomazem Bellucim i Paolo Lorenzim.

Ćwierćfinałowy pojedynek od początku układał się po myśli Polaka i Hiszpana. Rozstawieni z „dwójką” Kubot i Marrero już w 3. gemie zdołali przełamać rywali, a chwilę później uczynili to ponownie, dzięki czemu błyskawicznie wyszli na prowadzenie 5:1. Bracciali i Dlouhy byli w stanie jedynie nieznacznie zmniejszyć rozmiary porażki. Pierwsza partia po 28 minutach powędrowała na konto polsko-hiszpańskiej pary.

Emocje i walka pojawiły się dopiero w drugim secie. Tym razem inicjatywę pierwsi przejęli Bracciali i Dlouhy, którzy w 4. gemie pierwszy raz w meczu – i jedyny – przełamali faworyzowanych przeciwników. Chwilę później był jednak remis, albowiem polsko-hiszpańska para odpowiedziała przełamaniem powrotnym. Do końca partii obie strony wygrywały swoje podania (choć w 10. gemie Bracciali i Dlouhy mieli piłkę setową)) i o wygranej musiał zadecydować tiebreak. A w nim popis dali Kubot i Marrero, którzy wygrali 7-1 i po godzinie i 15 minutach zwyciężyli 6:2, 7:6(1).

W półfinale Kubot i Marrero zmierzą się z Bellucim i Lorenzim. Brazylijsko-włoska para ograła w ćwierćfinale rozstawionych z „czwórką” Jurgena Melzera i Philippa Petzschnera.

Ćwierćfinał debla:
Ł. Kubot, D. Marrero (Polska, Hiszpania, 2) – D. Bracciali, L. Dlouhy (Włochy, Czechy) 6:2, 7:6(1)