Dubaj: przegrany ćwierćfinał Polaków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski dobrze rozpoczęli pojedynek z Maheshem Bhuapathim i Michaelem Llodrą. Na koniec cieszyli się jednak rywale, którzy wygrali 4:6, 6:4, 10-8 i są w półfinale.

Dobry początek ćwierćfinałowego pojedynku Polaków z Hindusem i Francuzem nie przyniósł naszym tenisistom sukcesu na koniec. W pierwszej partii gra była wyrównana i obie pary dość pewnie wygrywały własne gemy. W samej końcówce Fyrstenberg i Matkowski przycisnęli i przy prowadzeniu 5:4 zdobyli przełamanie, wygrywając od razu seta.

W drugiej partii Bhupathi i Llodra szybko zabrali się do odrabiania strat i już w trzecim gemie zdobyli breaka. Polacy nie mieli żadnej okazji, aby wyrównać stan rywalizacji i seta ostatecznie przegrali 4:6.

Decydujący o wszystkim tie brak tylko do połowy układał się po myśli Fyrstenberga i Matkowskiego. Nasi zawodnicy zdobyli przewagę, prowadzili 3-1 i 4-2, ale potem gra się wyrównała, aż w końcu inicjatywę przejęli rywale. Nie pozwolili sobie już na błędy przy swoim serwisie i dowieźli zwycięstwo do końca, triumfując 10-8.

Ćwierćfinał debla:
M. Bhupathi, M. Llodra (Indie, Francja) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 4) 4:6, 6:4, 10-8