Kuala Lumpur: porażka Domachowskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Już na pierwszej rundzie eliminacji zakończyła udział w turnieju w Kuala Lumpur Marta Domachowska. Polka w dokończonym dzisiaj pojedynku z Eriką Semą przegrała 2:6, 4:6.

Zawodniczki mecz rozpoczęły w niedzielę i bardzo niewiele zabrakło, aby i w niedzielę go dokończyły. Rozstawiona w kwalifikacjach z piątką Sema zdecydowanie wygrała pierwszego seta, oddając naszej tenisistce tylko dwa gemy. Dobrze serwowała i wykorzystywała słabą postawę Domachowskiej.

W drugiej partii Japonka zanotowała jeszcze lepszą skuteczność pierwszego podania, wygrywając 16 z 19 akcji. Polce udało się raz ją przełamać, ale sama straciła serwis dwukrotnie. W niedzielę mecz przerwano przy prowadzeniu 5:3 dla Japonki. Dzisiaj dokończono spotkanie i Sema zwyciężyła 6:4. Domachowska popełniła w meczu aż 11 podwójnych błędów serwisowych.