Florianopolis: Kania blisko turnieju głównego

/ Jarosław Skoczylas , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz/Mediasport

Paula Kania pokonała Argentynką Mailen Auroux 4:6, 7:5, 6:4 i awansowała do drugiej rundy eliminacji turnieju Brasil Tennis Cup we Florianopolis (pula nagród 235 tysięcy dolarów).

Pierwsza partia spotkania nie była udana w wykonaniu naszej tenisistki. 20-letnia zawodniczka ze Śląska popełniła cztery podwójne błędy serwisowe i dwukrotnie przegrała swoje podanie, co skutkowało również objęciem prowadzenia w setach przez Auroux (291 WTA).

Zdecydowanie lepiej Paula Kania prezentowała się wraz z początkiem drugiego seta. Wprawdzie 24-letnia Argentynka prowadziła w końcówce 5:4 przy serwisie Polki i była bliska wygrania całego meczu, jednak nasza zawodniczka skutecznie wówczas odrobiła stratę. Kania wygrała trzy kolejne gemy i doprowadziła do wyrównania w setach.

Zaciętą walkę oglądaliśmy we Florianopolis również w decydującej partii meczu. Minimalnie lepsza była jednak Kania (226 WTA), która przede wszystkim bardzo skutecznie serwowała (wygrywała 83% piłek po pierwszym podaniu). Spotkanie zakończyło się po ponad dwóch i pół godziny walki.

20-letnia tenisistka z Sosnowca zrewanżowała się tym samym Auroux za porażkę rok temu w turnieju z serii ITF Women’s Circuit w Rumunii. Wówczas w pojedynku pierwszej rundy turnieju głównego – rozgrywanym również na korcie ziemnym – lepsza w trzech setach okazała się tenisistka z Ameryki Południowej.

Rywalką naszej tenisistki w drugiej rundzie eliminacji – decydującej o awansie do turnieju głównego – będzie 20-letnia Wenezuelka Adriana Perez (263 WTA) lub Brazylijka Ingrid Gamarra Martins. Dzisiejszym zwycięstwem Kania zapewniła sobie już 6 punktów do rankingu WTA i 950 dolarów premii finansowej.