Memphis: szybka porażka Kubota

/ Krzysztof Domaradzki , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot przegrał z Michaelem Russellem 2:6, 4:6 i nie zdołał awansować do ćwierćfinału turnieju w Memphis. Amerykanin rozprawił się z Polakiem w 64 minuty.

Zmagania w Memphis rozpoczęły się dla Kubota bardzo udanie, albowiem zdołał w pierwszej rundzie singla wyeliminować utalentowanego Ryana Harrisona, a następnie wygrał pierwszy pojedynek w deblu, grając u boku utytułowanego Daniela Nestora. W starciu z zajmującym 86. miejsce w rankingu ATP Russellem wydawał się faworytem, ale poległ po dwóch niezbyt długich setach.

W pierwszej partii Polak znajdował się w odwrocie niemal od samego początku. Już w 3. gemie stracił podanie. Potem zaś nie był w stanie rzucić się w pogoń, a co gorsze – po raz kolejny został przełamany. Po 24 minutach reprezentant gospodarzy wygrał 6:2.

Drugi set także układał się lepiej dla Russella, który ponownie w 3. gemie przełamał Polaka. Ten jednak zdołał wyrównać i wydawało się, że mecz nie jest jeszcze dla niego stracony. Jednak parę minut później – w 9. gemie – Amerykanin ponownie przełamał Kubota, a chwilę potem zakończył mecz, zwyciężając 6:2, 6:4.

Polak ze zmaganiami w Memphis jeszcze się nie żegna, albowiem wciąż gra w turnieju deblowym. Dzisiaj wieczorem (około godz. 22:15) Kubot i Nestor zmierzą się z Jurgenem Melzerem i Philippem Petzschnerem o półfinał gry podwójnej.

Michael Russell (USA, LL) – Łukasz Kubot (Polska) 6:2, 6:4