Dubaj: Kvitova wyeliminowała Radwańską

Petra Kvitova wygrała z Agnieszką Radwańską 6:2, 6:4. Tym samym to czeska tenisistka zagra w jutrzejszym półfinale turnieju w Dubaju z Caroline Wozniacki.

Niewiele do powiedzenia miała w dzisiejszym meczu Polka, która nie radziła sobie z płaskimi zagraniami leworęcznej Czeszki. Radwańskiej wyraźnie brakowało energii, być może i wiary w zwycięstwo. W pierwszym secie Polka ani razu nie zdołała utrzymać swojego podania. W drugiej partii nasza tenisistka tylko raz przegrała serwis, ale ten jeden break wystarczył Kvitovej do końcowego zwycięstwa.

Agnieszka Radwańska broniła w Dubaju tytułu. Porażka w ćwierćfinale oznacza więc spory ubytek punktów rankingowych.

Poniżej zapis reliacji z meczu Agnieszki Radwańskiej i Petry Kvitovej.

4:6 Kvitova nie pozostawła złudzeń. Czeszka wygrała gema do 15 i cały mecz w godzinę oraz 20 minut. To czwarte zwycięstwo Kvitovej, w ich piątek konfrontacji.

4:5 Kilka błędów Petry i Agnieszka wygrywa swoje podanie do 15. Za chwilę leworęczna Czeszka będzie serwować na wygranie w meczu.

3:5 Przy po 30 wspaniały kros z bekhendu Agnieszki. Break poi obroniła Petra niesamowicie mocnym forhendem (130 km/h…), a następnie dołożyła dwie kolejne wygrane piłki (po bardzo efektownych zagraniach).

3:4 Po bardzo ładnej akcji Agnieszka wybroniła break point (przy 30-40). Następnie Kvitova skarciła słaby serwis krakowianki. Przy drugim break pointcie Czeszka wyrzuciła na aut zagranie z forhendu. Przy kolejnej równowadze wyrzucający serwis Polki, a następnie kończący bekhend. Niestety Polka przy piłce gemowej odnotowała prosty błąd z forhendu. Czeszka doprowadziła do kolejnego break pointa, ale następnie wyrzuciła "wykładkę" z forhendu. Kvitova nie wykorzystała również czwartej okazji na przełamanie (piłka zatańczyła na taśmie i pozostała na stronie Petry). Piątego break pointa w gemie Czeszka już wykorzystała. Trudna sytuacja naszej tenisistki.

3:3 Świetnie serwują Kvitova wygrwa gema do 15. Niewiele miała do powiedzenia Polka.

3:2 Dla odmiany na Agnieszkia wyciągnęła z 0-30, wygrywając cztery kolejne punkty! Na koniec bardzo dobra, ofensywna akcja Polki. Na pewno wygląda to lepiej niż w pierwszym secie.

2:2 Po trzech błędach Petry (w tym dwóch podwójnych!) szybko zrobiło się 0-40. Czeszka trzema zankomitymi akcjami ofensywnymi doprowadziła do równowagi. Agnieszka zdołała doprowadzić do czwartej okazji na breaka, ale i tym razem Kvitovą się wybroniła (wygrywającym bekhendem). Czeszka wygrała także dwie kolejne piłki. Żal zmarnowanych szans w tym gemie.

2:1 Przy 30-15 podwójny błąd Agnieszki, a następnie Polka przegrała jeszcze jedną piłkę. Przy break pointcie prosty błąd Petry. Przy równowadze w końcu bardziej agresywne zachowanie krakowianki, zmuszające Czeszkę do błędu z forhendu. Przy przewdze Agnieszka popisała się kapitalnym wyczuciem (lob-skrót-lob – wspaniała akcja!) i utrzymuje swoje podanie.

1:1 Od stanu 0-30, Kvitova gładko wygrała cztery kolejne piłki, kończąc asem. Kompletnie brakuje energii w dzisiejszej grze Radwańskiej.

1:0 Tym razem 40-15 wystarczyło na wygranie gema. Na koniec zobaczyliśmy przepiękną akcję, wygraną przez Polkę, która na koniec popisała się smeczem.  Taką Agnieszkę chcemy widzieć na korcie.

2:6 Agnieszka wygrała dwa pierwsze punkty w gemie (po błędach Kvitovej), ale następnie seria czterech wygranych piłek przez Czeszkę. Pierwszy set za nami. Trwał on 33 minuty. Polka jak na razie jest bezradna, miejmy nadzieję, że zmieni się to w drugim seci.

2:5 Przy 40-15 nadzwyczajny return z bekhendu Czeszki, a następnie Petra popisała się krosem z bekhendu w linię. Kvitova zapisała na konto również dwie kolejne piłki, a tym samym Agnieszka pozostaje bez wygranego podania w tym meczu.

2:4 Jest pierwszy gem dla serwującej. Czeszka od stanu po 30 wygrała dwa kolejne punkty – najpierw po błędzie Agnieszki z forhendu, a następnie asem Petry.

2:3 Piąty gem i piąty break w tym meczu. Kvitova zaczęła od efektowanego skórta i takim też zakończyła. Polka nie wygrała nawet piłki przy swoim podaniu.

2:2 Huśtawki ciąg dalszy (głównie za sprawą Petry). Czeszka zmarnowała dwie okazje na wygranie gema, a przy break pointcie odnotowała kolejny błąd.

1:2 Ponownie Agnieszka nie wykorzystała piłki gemowej przy swoim podaniu i została przełamana. Od stanu 40-30 (dla krakowianki) Kvitova wygrała trzy kolejne punkty. Jak na razie przebieg meczu bez zaskoczeń – gdy Czeszka trafia wygrywa punkty, jak popełnia błędy to punkty wpadają na konto Polki.

1:1 Po serii błędów Czeszki, Polka odrabia stratę przełamania. Kvitova przy swoim podaniu nie wygrała nawet punktu!

0:1 Prowadziła Agnieszka 40-15, ale potem dwa świetne returny Czeszki i zrobiła się równowaga. Następnie długa wymiana, zakończona poteżny forhendem leworęcznej Petry. Kvitova wykorzystała pierwszą okazję na przełamanie, po minimalny błędzie krakowianki z forhendu. Wielka szkoda tego gema.

19:01 No i zaczynamy, a konkretnie od serwisu rozpoczyna Agnieszka!

18:57 Historię dotychczasowych spotkań Agnieszki z Petrą można zobaczyć tutaj.

18:54 Tenisistki są już na korcie, zaraz zacznie się rozgrzewka.

18:51 Wozniacki w półfinale turnieju w Dubaju zagra z Radwańską i Kvitovą. W górnej połówce drabinki parę półfinałową utworzyły dwie włoskie przyjaciółki – Sara Errani oraz Roberta Vinci. Dzisiejsze wyniki z Dubaju możecie sprawdzić tutaj.

18:48 Zaczynamy trochę później niż mogliśmy się spodziewać, ale Caroline Wozniacki i Marion Bartoli nie oszczędzały się. Ostatecznie Dunka wygrała, w dwie godziny i 32 minuty, 4:6, 6:1, 6:4.