Marsylia: debel już bez Janowicza

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz i Frederik Nielsen przegrali w ćwierćfinale deblowego turnieju ATP w Marsylii. Polak i Duńczyk musieli uznać wyższość rozstawionych z „trójką” Juliana Knowle i Filipa Polaska, którzy zwyciężyli 6:4, 6:2.

22-letni łodzianin koncentruje się oczywiście na rywalizacji singlowej, w której awansował już do drugiej rundy, pokonując Lukasa Rosola. W Marsylii zdecydował się jednak również na start w grze podwójnej, w której jego partnerem był duński mistrz zeszłorocznego Wimbledonu w deblu, Frederik Nielsen. Wygrali w pierwszej rundzie z Brytyjczykami, Jamie Delgado i Kenem Skupskim. W ćwierćfinale nie mieli jednak szans z rozstawionymi rywalami.

Knowle i Polasek to specjaliści od gry podwójnej, którzy w turnieju w Marsylii zostali rozstawieni z „trójką”. W pierwszym secie środowego ćwierćfinału okazali się lepsi o jednego breaka – Austriak i Słowak uzyskali dwa breaki, a Polak i Duńczyk jednego. Różnica jeszcze się powiększyła w drugiej odsłonie. Janowicz i Nielsen kompletnie nie radzili sobie przy podaniu rywali (ani jednej szansy break pointowej), a na dodatek obniżyli loty we własnych gemach serwisowych. Dwukrotnie dali się przełamać i przegrali gładko 2:6. Całe spotkanie trwało 57 minut.

Teraz Janowicz będzie mógł skupić się tylko na występie singlowym. Jego rywalem w drugiej rundzie będzie dobrze dysponowany Francuz Julien Benneteau. Notowany na 31. miejscu w rankingu ATP 31-latek pokonał w pierwszym meczu 7:6(0), 6:3 swojego rodaka Lucasa Pouille.

To niepierwsze niepowodzenie polskiego tenisisty podczas środowych spotkań w Marsylii. Wcześniej w pierwszej rundzie debla odpadł Tomasz Bednarek. Wraz z Lukasem Rosolem przegrali z Jamesem Cerretanim i Adilem Shamasdinem.

Ćwierćfinał debla:
J. Knowle, F. Polasek (Austria, Słowacja, 3) – J. Janowicz, F. Nielsen (Polska, Dania) 6:4, 6:2